iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

yedekparcatr.com sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

Dilini Korumak

31 Mart 2015 - # # # # #


Dilini Korumak
Muhammed b. Vasi Hazretleri, yakın dostu Malik b. Dinar Hazretleri ile konuşuyordu. Dünyadan, dünya malından, onu korumaya çalışmaktan bahisler açıldı. Hikmet erbabı mevzu buraya gelince şunu söyledi:

- İnsanlara karşı dilini korumak; altın ve gümüşü korumaktan zordur!

Diline hakim olmayı nefis istemediği için altın ve gümüşü korumaktan daha zordur. Dil hakimiyeti, ciddi bir nefis terbiyesi ister. Dilin doğruluğu kalbin, muvazene ve muhakemenin doğruluğundandır. Ve bazen insanın başına açtığı bela, mal mülk kaybından çok daha büyüktür. 

Yazar: Mehmet Akar

Mesel Ufku | Nükte ve Hikmet  [ Timaş Yayınları ]
Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.