Elmanın Dibi Göl, Armudun Dibi Yol.

ibrahim fırat | Pazar, Mart 22, 2015 | 0 yorum
Elmanın Dibi Göl, Armudun Dibi Yol.
Bitkiler özellikle elma ağaçlarının büyümesi ve gelişmesi için bol su gerekir. Elma yetiştiricileri bunu bilmek zorundadır. Su olmayan bir bölgeye elma fidanı dikmek çok gereksiz olur. Fidan zamanla kurur ve büyümeden yok olur gider. 

Armut ağacı yetiştiricileri için durum aynı değildir. Çünkü armut ağaçlarının suya ihtiyacı yoktur. Bu yüzden herhangi bir alana fidanı dikmeniz yeterlidir. İkisi de sonuç olarak ağaçtır ama farklı özelliklere sahiptir. Biri su ile beslenirken diğeri susuz hiçbir işe yaramaz.

Bazı işlerde tıpkı bu örnek gibidir. Uzaktan bakılınca aynı gibi  görünür ama işin içine girildiğinde  farklı oldukları anlaşılır. Örneğin eğitim sürecinde olan çocukların hepsinin farklı yapıları vardır. Yetenekleri ve ilgileri başka başkadır. Çocuklarımızı eğitirken bunlara dikkat etmek gerekir. Bundan dolayı dünyamızda farklı farklı öğretim ve eğitim yöntemleri ile insanlar eğitilmektedir. 

Bir işe başlarken aklınızdan çıkarmamanız gereken, her bir işin kendine özel çeşitleri vardır. Bu özellikleri bilmeden girişimde bulunmamak gerekir.
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if