Bonzai ve Zararları Nedir? sinema

İhanete Uğramadan

ibrahim fırat | Çarşamba, Nisan 15, 2015 | 0 yorum

Dünya Hz. İsa'ya (a.s.) zayıf, yaşlı, fakat süslü bir kadın suretinde göründü. İsa (a.s.):
- Kaç kere evlendin? diye sordu.

İhanete Uğramadan
Kadın:
- Sayılmayacak kadar çok. dedi.
İsa Efendimiz (a.s.):
- Kocaların ne oldu? Hepsi öldü mü, yoksa seni boşadılar mı? dedi.
Kadın:
- Hayır, diye cevap verdi. Hepsini ben öldürdüm.
İsa (a.s.):
- Geçmiş kocalarını teker teker nasıl öldürdüğünü düşünmeyip onlardan hiç ibret almadan seninle evlenen kocalara yazıklar olsun, buyurdu.

İnsan dünyanın ihanetine uğramadan, dünya onu terk etmeden, kalben dünyayı terk etmelidir.

Dünya ne inanılacak, ne de cehenneme gitmeye değecek bir diyardır.

Dünyanın fani yüzüne aldanmanın, çirkin ve katil bir kadına aldanmaktan farkı yoktur ve muhakkak ki ondan daha büyük bir gaflettir. 

Yazar: Mehmet Akar

Mesel Ufku | Nükte ve Hikmet  [ Timaş Yayınları ]İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if