Bonzai ve Zararları Nedir? sinema

Kanı Kan İle Yumazlar, Kanı Su İle Yurlar.

ibrahim fırat | Pazartesi, Haziran 08, 2015 | 0 yorum

Kanı Kan İle Yumazlar, Kanı Su İle Yurlar.
Bu ata sözü kin gütmenin, öç almanın gereksizliği anlamına gelir. Bazı bölgelerde şu zamanda pek nadir olsa da kan davası ismi verilen sürekli insanlara zarar vermek, ölümlerine neden olan eylemler olabilmektedir. 

Örneğin, anlaşamadığınız biriyle tartışmaya girdiğiniz zaman, bu tartışma alevlenir, kavga çıkar ve sonuçta silahlar patlar ve bundan dolayı birileri o anda ölebilir. Ölen tarafın bireyleri bu olayı unutmazlar. Bir fırsatını bulduğu zaman bunun öcünü almak için içinde kin güder ve aynı şeyi karşı tarafa yapmaya kalkışırlar. Bu tür karşılıklı hayatların kaybolmasına neden olan kavga yıllarca sürer gider ve sonu çok zor gelir veya gelmeyebilir. 

Bundan dolayı atalarımız, bu sözle bunun ilkelliğini bizlere anlatmak için bu sözü söylemişlerdir. Kan, kan akıtılarak temizlenmez. Bu tür olaylar anlaşmalarla, karşı tarafların birbirleriyle uzlaşmalarıyla iyi bir sonuca varılır. Başka türlü temizleme imkanı olmadığı geçmişten günümüze kadar bizlere örnek olmuştur. İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , , , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if