Kimine Hay Hay, Kimine Vay Vay.

ibrahim fırat | Cuma, Haziran 19, 2015 | 0 yorum
Bazı durumlar  yoksul ve varlıklılara göre değişebilir. Bundan dolayı yoksul olan kimseyi üzerken, varlıklıyı sevindirir.

Örnek olarak, kış aylarının ne kadar zorlu şartlarda geçmesi bile varlıklı olanı asla etkilemez. Çünkü oturduğu yer ve mekan sağlamdır. Soğuğa, rüzgara ve birçok afete dayanaklı durumdadır. Yiyecek, yakacak ve tüm ihtiyaçları vardır. Bu yüzden varsıla göre  kış, kar kıyametin bir önemi yoktur. Yoksullar için bu durum aynı şekilde değildir. Kış ne  kadar uzun geçerse o kadar direnç azalır. Yakacak bir şeyi kalmaz. Ve bu yüzden yoksul için kış bir felaket olarak  görülür. 

Kimine Hay Hay, Kimine Vay Vay.


Bazı insanlar mal, mülk, sefa içinde yaşarken bazıları açlık içinde  hayatlarını sürdürmektedir. Ve  yokluk içinde hayatlarını kaybedenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , , , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if