Cezaevlerinde En Çok Mahkum Bulunan 5 Ülke

ibrahim fırat | Çarşamba, Kasım 09, 2016 | 0 yorum
Cezaevlerinde En Çok Mahkum Bulunan 5 Ülke
Cezaevlerinde En Çok Mahkum Bulunan 5 Ülke Hangileri?

En5 konumuzda bu sefer  dünya genelinde en çok mahkumun yer aldığı 5 ülke isimleri ve mahkum sayılarını vereceğiz.

1. Türkiye:


Ceza evinde bulunan mahkum sayısı toplam 165.033 kişi.

2. Endonezya:


Endonezya'da mahkum sayısı oldukça fazladır. Toplam tutuklu sayısı 167.163

3. İran:


İran da 3. sıramızda yerini almış durumda ve ülkemizde göre mahkum sayısının daha fazla olduğu ülkeler arasında yerini almaktadır. ortalama ceza evi tutuklulularının sayısı 225.624

4. Çin:


Çin nüfus olarak en kalabalık ülkelerden biri olduğunu hepimiz bilmekteyiz ve buna rağmen en çok mahkum sayısı olan ülkelerin arasında yer almaktadır. Toplam mahkum sayısı 1.657.812

5. Amerika Birleşik Devletleri:


Dünyanın en gelişmiş ve büyük devletlerinden olan A.B.D genel olarak cezaevleri ile ünlüdür. En korkunç cezaevlerinin yer aldığı ve azılı mahkumların bulunduğu eyaletler vardır. ABD'de toplam mahkum sayısı 2.217.000 kişidir.
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , , , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if