Ölümün Ansızın Geldiği Görüntüler

ibrahim fırat | Salı, Temmuz 21, 2015 | 0 yorum
"Zevkleri bıçak gibi kesen ölümü çokça hatırlayın.."
Hz. Muhammed (s.a.v)

Ölümü hatırlamak insanı dünya zevklerinden ve dünyadan uzaklaştırır ve ahirete yöneltir. Bundan dolayı ölümü hatırlamaktan kaçmamak tam tersine ölümü ve ansızın öleceğimizi düşünüp geçmişe baktığımızda kimsenin bu dünya da kalmadığını bilmek ve sonsuz bir hayat için çalışmak ve çabalamak lazımdır.

Her ne kadar ölüm korkutucu gözükse de bu İslam'ı Allah'ın (c.c.) emrettiği gibi yaşayanlar için korkunç değil tam tersi kurtuluş ve saadettir.


İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if