iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

Regülatör Nedir?

3 Temmuz 2015 - # #Belirli ölçüde frekans, basınç, hız, akım ve gerilim gibi fiziksel büyüklükleri sabit tutabilen ve bunları değiştirdiğinde yeniden sabit tutabilen alete regülatör denmektedir.

Giyim ve gıda sanayi ile günlük hayatta kullandığımız maddelerin üretimindeki teknolojilerde kullanılmaktadır ve hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

Regülatörler aynı zamanda emniyetli bir yapı da oluştururlar. Makinayı ve sistemi durdurabilen yapılar oluşturmada regülatör kullanılır.

Bazı devreler çeşitli akım düşmelerine veya çıkmalarına karşın çalışmayı devam ettirebilirken, bazı sistemler ise en ufak bir akım değişikliğinde hassas yapıları nedeniyle ya arıza yaparlar ya da çalışmayı durdururlar. İşte tam bu noktada gerilim regülatörleri kullanılmaktadır.

Regülatörlerin çeşitleri bulunmaktadır ve her bir alan için farklı regülatör çeşidi kullanılmaktadır. Başlıca regülatör çeşitleri arasında

Regülatör ile ilgili daha fazla bilgi almak ve Türkiye’nin yerli sermaye gücü Upset’in regülatör ürünlerini incelemek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.