Bonzai ve Zararları Nedir? sinema

Banyo lavabo çeşitleri nelerdir?

ibrahim fırat | Salı, Aralık 29, 2015 | 0 yorum

Banyo lavabo çeşitleri nelerdir?
Banyo dolaplarımızda kullanılan banyo lavaboları aslında banyo dekorasyonumuzu ve dolabımızın şeklini belirleyen ürünlerdir. Banyo lavabolarının genişlikleri derinlikleri ve renkleri banyo dolabımızın rengini altına yapılacak banyo dolap tasarımını belirler.

Genel banyo lavabo melzeme ve şekil olarak türlerinden bahsedilecek olursa malzeme açısından; döküm banyo lavaboları, granit banyo lavaboları, seramik lavabolar, cam banyo lavabolarından söz edilebilir.

Döküm banyo lavaboları artık fazla tercih edilemeyen banyo lavabosu türüdür.  Bunun başlıca sebebi çabuk çizilebilmesi renk seçeneklerinin kısıtlı olmasından kaynaklanır. Granit banyo lavaboları ise evye bölümlerinin seramik veya çelik olarak ayrı  bir parçadan yapılma gerekliği ve renk model seçeneklerinin kısıtlı olmasından fazla tercih edilmemekte. Granitin kırçıllı bir renk yapısı genelde düz renklere sahip banyo dolabı ile uyum sağlamaması da tercih edilemem sebeplerinden biridir.Seramik lavabo kir tutmaz pürüzsüz yapıları ile en çok tercih edilen banyo lavabo modelidir. Genellikle 55-65-80-90-100-120cm gibi ölçülerde üretilen seramik lavabo tezgah üstü düz dolap üzerine yerleştirilen modern şekillerde de üretilmektedir. Tezgah üstü lavabolar tas lavabo, çanak lavabo, kare veya dikdörtgen lavabolarıdır. Daha modern tasarımlarında banyo dolapları genellikle çanak lavabolar tercih ediliyor.


Beyaz rengine alışkın olduğumuz seramik banyo lavaboları özel sipariş üzerine renkli seçenekleri de bulunması mümkün. Şekil olarak ise seramik lavabolar genellikle önü kavisli lavabolardır. Dikdörtgen seramik lavabolar genlikle 45cm derinliğinde banyo lavabolarıdır. Hem lavabo fiyatı hem çeşidi ve kolay ulaşılabilir oluşu nedeniyle en çok tercih edilen banyo lavaboları seramik malzemeden üretilenlerdir.

Cam lavabolar ise her ölçüde ve çok çeşitli renklerde üretilmeleri sebebiyle tercih edilen banyo lavabo modelleridir. Bizler banyolarınızı tasarlarken ihtiyaç duyacağınız her lavabo modelini kolayca temin edebileceğiniz İstanbul da 4 farklı şubemizle sizlere kısa sürede çözümler sunuyoruzİçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if