Tüzel Kişilik İşlemlerinde Sorun Yaşamayın

Tarık Şentürk | Salı, Ocak 05, 2016 | 0 yorum

                Girişimcilik; oldukça büyük hedefleri olan ve gerçekleştirildiğinde insanlara büyük bir manevi haz veren bir olgudur. Ancak girişimci olmak ve bir tüzel kişilik oluşturabilmek için yasalarda belirtilen bazı şartların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
                Bildiğiniz gibi ülkemizde mali konuların işleyişi kanun koyucunun çıkardığı vergi yasaları, iş hukuku yasaları gibi kesin kaideleri olan kurallar bütünü ile gerçekleştirilmektedir. BU yasalar çerçevesinde şirket kurmak isteyen girişimcilerin mutlaka konunun ehli olan mali müşavirlerden danışmanlık hizmeti almaları gerekmektedir.

                Serbest muhasebeci ve malimüşavir olarak isimlendirilen bu meslek mensupları bireylere ve kurumlara sundukları danışmanlık hizmetleri ile onların yasalar karşısındaki sorumluluklarının eksiksiz bir biçimde gerçekleştirilmesini sağlamaktadırlar.

                Örnek vermek gerekirse bir limited şirket kuruluşu oldukça teferruatlı ve küçük bir detayın dahi atlanılmaması gereken bir süreçtir. Smmm Sedat Aslan; hem bireylere ve hem de kurumlara mali yükümlülükler konusunda danışmanlık hizmeti sunan profesyonel bir mali danışmandır. www.smmmsedataslan.com.tr adresindeki internet sitesinde ülkemizde geçerli olan mali ve diğer hukuki yasalara ilişkin geniş çaplı bilgilendirmeler yer almaktadır.

İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if