Bonzai ve Zararları Nedir? sinema

Hiç Modası Geçmeyen Şiirler: Aşk Şiirleri

ibrahim fırat | Pazartesi, Şubat 01, 2016 | 0 yorum

Aşk konusunda herkesin muhakkak söyleyebileceği cümleleri vardır… Çünkü damarlarımızda kan dolaştıkça seçmek, sevilmek, ilgi görmek, kabullenilmek isteriz. Bu her yaşta böyledir. Ancak özellikle gençlikte bizimle hayatımızı paylaşmasını istediğimiz, gülüşüne, bakışına, tavırlarına hayran olduğumuz insanlar tanır, onlara bağlılık geliştiririz. Onlar yanımızda olduğunda mutlu, onlarsız olduğumuzda da mutsuz oluruz. Öyle yoğundur ki aşk ile hissedilen bağlılık duygusu bazen kendimizi, kim olduğumuzu, nerden gelip, nereye gittiğimizi unutur, aşkın esiri oluveririz…

Hiç Modası Geçmeyen Şiirler: Aşk Şiirleri


Bu nedenle de aşk şiirlerinin asla modası geçmez. Atilla İlhan’ın “Ben sana mecburum” şiirini dinlediğimizde sevgiliye teslimiyet bayrağını çekeriz. Ahmet Arif’in “Hasretinden Prangalar Eskittim” şiirini belki de duymayan kalmamıştır. Bu şiirlerden bazıları bestelenmiş, dilimize dolanmıştır. Can Yücel’in “Senin için dediler ki” şiirini dinlediğimizde ne olursa olsun seven ve sevmekten vazgeçmeyen bir adamın inatçılığını gözlemleriz. Can Yücel şiirleri buram buram aşk kokar. “Bağlanmayacaksın” der Can Baba… Bağlanmayacaksın öyle körü körüne, o olmadan yaşayamam demeyeceksin, yaşarsın çünkü” kelimeleri ile anlatır hayata ve aşka dair düşüncelerini… Sözlerinde biraz sitem ile…Ve hiç eskimeyen şiirlerden bazıları da Atilla ilhan şiirleridir.Atilla ilhan şiirleri de Can yücel ve Cemal süreya gibi damardan girer.Bütün güzel şiirler okunmaya değer.İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if