Ehl-i Beyt Seçilmiş Kimselerdir

ibrahim fırat | Cuma, Mart 25, 2016 | 0 yorum
Ehl-i Beyt Seçilmiş Kimselerdir
Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber (s.av) O'nun Ehl-i Beyt'i, akrabaları, hanımları ve ashabı da seçilmiş kimselerdir. Nitekim hz. Peygamber (s.a.v) bunu dile getirmektedir.

"Allah Teâlâi beni insanların en asilzadesi olan Kureyş kabilesinden seçti ve bana onların arasından en iyilerini ashap (arkadaş) olarak ayırdı. Bunlardan birkaçını bana vezir ve İslam dinini insanlara bildirmekte yardımcı olarak seçti. Bunlardan bazılarını da eshar (zevce, kayınpeder, kayınvalide, kayınbirader ve baldız gibi kadın tarafından akraba) olarak ayırdı. Bunlara sövenlere, iftira edenlere, Allah Teâlâ'nın ve bütün meleklerin, insanların laneti olsun! Allah Teâlâ, kıyamet günü bunların farzlarını ve sünnetlerini kabul etmez." (19)

Kaynaklar: 

19 : Taberani - el- mu'cemü'l kebir, 17/140 (nr 349)

Yazar: S. Mübarek Erol

Kurtuluş Gemisi - ehl-i beyt [ Semerkand ] - Pozitif Dağıtım
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if