iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

Tükenmeyen Enerji Rüzgarın Gücü

16 Mart 2016 - # #            Ülkelerin ekonomik gelişimlerinin en temel gereksinimlerinden biri enerjidir. Özellikle enerjinin çevreye zarar vermeden üretilmesi ve tüketilmesi oldukça önemli bir etkendir. Bu nedenle sıfır salınımı olan yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı hem ucuz hem de temiz bir enerji yolu olarak görülmektedir.


Tükenmeyen Enerji Rüzgarın Gücü


            Türkiye bu anlamda bulunduğu coğrafi konum özellikleri ile oldukça büyük potansiyele sahip bir ülke konumunda bulunmaktadır. Bu büyük enerji potansiyelinin başında Rüzgar enerjisi gelmektedir.

            Altı coğrafi bölgesinde de enerji üretimi sağlayabilen Türkiye özellikle Ege Bölgesi ve Marmara bölgeleri res kurulması uygun bölgeler olarak görülmektedir.
             Rüzgar enerjisinden yararlanmak üzere altı bölgede toplam 124 Rüzgar gülü santrali faaliyet göstermektedir.

            Türkiye’de rüzgar enerji santrallerinin faaliyetlerinin gözlemlenmesi ve gözlemlenen bu bilgi ve birikimlerin paylaşılması amacı ile Reshaber sayfası açılmıştır. Açılan www.reshaber.com internet sitesi ile rüzgar enerjisi alanında çalışan firmaları ve bu sektörle ilgilenen kişileri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. İnternet sayfasında firmalar, ürünler, iş ilanları ve yapılacak etkinliklerle ilgi bilgiler bir arada ziyaretçilere sunulmaktadır.Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.