iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar



2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

el-Âhir

1 Nisan 2016 - #


Fahr-i Kainat (sallallahu aleyhi vesellem) gönderilmiş olan peygamberlerin sonuncusudur. Ondan başka peygamber gelmeyecektir.  Bir hadislerinde Nebi (s.a.v) kendisinin son peygamber oluşunu şöyle ifade etmiştir:

"Allah'ın (c.c.) Nuh'tan (aleyhisselam) itibaren gönderdiği her peygamberi, mutlaka Deccal'e karşı uyarmış, teyakkuz da olmalarını istemiştir. Ben peygamberlerin sonuncusuyum sizde ümmetlerimin sonuncususunuz." (57)

Kaynaklar:

57: Taberani, el-Mucemü'l Kebir, nr 7644


Yazar: Hüseyin Okur

Esma-i Nebi - Resûlullah'ın (sallalahu aleyhi vesellem) isimleri [ Semerkand ] - Pozitif Dağıtım





Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.