iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

Akıl İle Olmaz...

23 Mayıs 2016 - #


Allah (c.c) İman etmemiz akıl ile olmaz. Sadece vahiyle bunu öğrenebiliriz. Demem şu ki; Allah Teala Hazretlerine Kur'an-ı Kerim'deki Ayetleri ve Kainatın Efendisi olan Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizin sözleriyle kendisini nasıl tanıtıyor ise bizlerden o şekilde bir iman etmemiz isteniyor anlamına gelir. Bu durumda ise akıl vahye tabi olmalıdır.

Akıl İle Olmaz...


Ancak burada  yanlış anlaşılma olmasın aklı devre dışı bırakmıyoruz. Sadece kendi aklımızla Peygamberler olmasa Allah'ı tanımak ve iman etmek çok güç olurdu, yani olması mümkün sayılmazdı. Bundan dolayı bir rehber ve yol gösterici olarak son peygamber olarak Allah bizler Peygamber Efendimiz'i (a.s.v.) göndermiş ve ona ümmet olma şerefine erdirmiştir. Ne kadar şükür etsek azdır. Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.