iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

yedekparcatr.com sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

Küfran-ı Nimet Mahrumiyettir...

18 Mayıs 2016 - # # # # #


Nimetlerin gerçek sahibi Allah Teala'dır. Aile müessesi de O'nun nimetlerindendir. Dolayısı ile aile içerisinde kadına ve erkeğe gereken bu yuvanın mutluluğu için elinden geleni yapmasıdır. Özellikle kadının bu yuvanın huzurlu olmasında çok önemli bir rolü vardır.

Küfran-ı Nimet Mahrumiyettir


Evde annenin halinden memnun olmaması çocuklar başta olmak üzere bütün aileyi etkiler Bu yüzden olsa gerek sevgili Peygamberimiz (sallallahu aleyhi vesellem) kadının kocasına ve nimetlere karşı nankörlük etmesini cehenneme girmelerinin en önemli sebepleri arasında saymıştır. (42)

Kaynaklar:

42: Buhari, İman, 21;  Müslim, Küsuf, 17; Malik, el-Muvatta, Yazar: Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ayhan

Yararlanılan kaynak: Efendimizin (s.a.v.) İzinde Günlük Hayat (Semerkand) - Pozitif Dağıtım.
Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.