Sâhibu'l-Kevser

ibrahim fırat | Çarşamba, Ağustos 24, 2016 | 0 yorum
Sâhibu'l-Kevser Anlamı.

Kevser havuzunun sahibi anlamına gelmektedir. Kevser havuzunun sahibi ise Efendimiz Muhammed Mustafa'dır. (a.s.v)

Nebiler Nebisi (sallallahu aleyhi vesellem), cümle müminlerin, kendisinden kana kana su içtiği Kevser havuzunun sahibidir. Bu, Allah Teâlâ'nın Peygamber Efendimiz'e (sallallahu aleyhi vesellem) tahsis ettiği büyük bir ikramı ve lutfudur.

Kevser havuzunun vasıflarını anlatan birçok hadis ve haber rivayet edilmiştir. Bu havuzun özelliklerinden biri de ondan bir kere içenin bir daha asla susamamasıdır. 


- Kevser, Rabbim'in bana cennette vaat ettiği bir nehirdir. Onun birçok hayrı vardır. Üzerinde bir havuz bulunmaktadır; ümmetim kıyamet günü gelip gidip ondan içer. O havuzun kâseleri gökyüzünün yıldızları sayısıncadır. (63)

63: Müslim, Salat, 53; Ebu Davud, 124; Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, 3/102
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if