İnsan Beyni Kavanozda Yaşar mı?

ibrahim fırat | Perşembe, Ekim 13, 2016 | 0 yorum
Bir Beyin Kavanozda Kaç Gün Canlı Kalır?


Bilim insanlarının araştırmaları  devam ederken maymun, kedi ve köpeklerin beyinleri ile deneyler yaptılar. Kısa bir süreliğine kavanoza yerleştirilen hayvan beyinleri bir müddet canlı kalmayı başardı.  Bilim adamlarının en iyi sonuç veren deneyi hint domuzu ile olmuştur. Bir cam fanusta 24 saat boyunca hint domuzu beynini canlı tutmayı başarmıştır.

Araştırmalar devam ederken insan beyninin henüz ne kadar canlı kalabileceği hakkında kesin ve net bilgi bulunmamaktadır.
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if