Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » » » » » Rivotril ve Xanax Bağımlılığı


Rivotril ve Xanax Nedir?

Birçok konumuzda uyuşturucu ile ilgili özellikle  extacy, bonzai bağımlılığı ile ilgili geniş ve detaylı bilgiler verdik.


Bonzai ile ilgili detaylı bilgi edinmek için mutlaka bu "http://www.ibrahimfirat.net/2012/08/bonzai-jamaica-nedir-zararlar-oldurur.html
yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Piyasaya çıktığı ve tamamen
yayılmamış olduğu dönemlerde yazılmış Google'da ki ilk makalemiz bonzai ile ilgili oldu. Sonrasında kopyalandı ve çoğaldı. Milyonlarca insan istifade etti. Belki birçok kişi de bu zehirden kurtuldu diye umut ediyoruz.Uyarıcı haplar arasında en sık kullanılan gençliği bitiren extacy ile ilgili
makalemizi de aşağıdaki bağlantıdan okuyarak geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.
Bu konumuzda ise ilaç  bağımlılığını ele alacağız. Özellikle en çok ve sık rastlanılan ve kötüye kullanımı en yaygın olan en başta rivotril ve xanax isimli yeşil reçeteye tabi olan "Benzodiazepin" grubu ilaçlardan sadece iki tanesi ve bu iki ilaç çok kısa sürede bağımlılık yapan ilaçlardır. Tedavi amaçlı kullanılan bu ilaçlar kolay kolay  doktor tarafından reçete edilmez. Çok kötü durumda olanlar için özellikle panik atağın en şiddetli halini yaşayanlar ve sıkıntılı durumları olanlar için yatıştırıcı olarak  çok kısa süreliğine doktorunuz size  xanax yazabilir. Xanax oldukça kısa süren etkisi vardır ve ama  anında atakları kesiyor ve bir kaç saat sonra gene eskiye dönüyorsunuz bu sebeple bağımlılık riski en çok olan kesinlikle xanax diyebilirim. Hatta ve hatta eroin gibi kendine bağlar. Kişi kullanır kendini rahat hisseder doktorun yazdığı süre içinde belli bir zaman sonra doktorunuz azaltarak ilacı kesecektir ama siz buna üzüleceksiniz. Çünkü artık hafif bir bağımlılık oluşmuştur. Ancak krize sokacak derecede değil. uzun süre kullananlar mutlaka var. Bu kişiler bazı yöntemlerle sahte reçetelerle veya tanıdık doktorlara bu tip şeyleri yazdırıp temin edebiliyorlar ama o kadar da kolay değil. Bazı yerlerden duyduğum kadarı ile çok uzun seneler kullanan kişilerin yedi sene gibi yorumlarını gözden geçirdim. Kişi kesinlikle bulaşmayın diyor. Evet bende diyorum ne olursa olsun doktor verse bile içmeyin diyorum. Yasal uyuşturucu diyebiliriz zaten buna, onların içinde de ölçülü şekilde maddeler vardır. Kişide bağımlılık geliştiği zaman günde bir tane içiyorsa bunun etkisini alabilmek için daha yüksek dozlara çıkacaktır. Normalde bir kutu adamı öldürür ama bazı kişiler o kadar bağımlı olmuş ki kutu kutu içtiklerini dile  getiriyorlar. Tabi bu kişiler tedavi gören kişiler. O dereceye gelmişler ne anlamı var ki insan kendini normalden anormale döndürmeye. Her şey aslında merak ile başlıyor. Öyle internette okuduğunuz duyduğunuz her şeye inanmayın. Yok büyük içmiş gibi kafa yapıyor yok söyle güzel böyle güzel diye insanları özendiriyorlar. İşin aslı ne kafa yapıyor ne bir güzelliği var sadece sizi uyutuyor. İlla uyumak istiyorsanız doktora  gidin uyumak istiyorum diyin size bağımlık yapmayan gerekli tedavi edici ilaçları yazsın. Ve sakın xanax'ı beyninize yerleştirmeyin, yasa dışı  yollardan temin etmeye  çalışmayın, hem sahte olur hemde ceza yersiniz benden söylemesi.

Rivotril ve Xanax Bağımlılığı


Hepsini bir kenara bırakalım kullandınız 3 ay - 6 ay - 1 sene ama ara vermeden bağımlı olmadığınızı sanırsınız. Sözlüklerde orada burada  çok yazanlar var  yok ben  o kadar sene kullandım da hala bağımlı değilim, yok bana kutusu yetmiyor gibi saçma sapan cümleler kuruyorlar. Bağımlı olduğunuzu ilacı kestiğiniz an anlarsınız. şöyle özetleyelim; İlacı aniden kesin bir kaç gün içinde kendinizde değişiklikler oluşacak. Örnek olarak, soğuk terleme,  titreme, beyinde elektrilenme, konuşma bozukluğu, halüsinasyon, kafanızda  titreme, heyecan, endişe, korku, öleceğinizi sanmak, kas spazmları, delirdiğini hissetme, her şeyin size artık tuhaf gelmesi, Normal olan şeylerin anormalleşmesi ve daha saymadığım birçok durum oluşur. kişiden kişiye değişir. Krizi öyle bir kaç günde geçmez. Tedavisiz krizi geçirmeniz çok zor. Kriz aylar bile sürer ama dayanabilir misiniz? bilemem. Bu yüzden eğer bağımlı olanlar varsa sadece deneme amaçlı bir kaç gün bıraksınlar etkiyi görsünler sonra zaten tedavi yolunu seçeceklerdir. Tedavi oldukça basit en yakın bir amateme gideceksiniz ve durumunuzu anlatacaksınız ama kesin kararlı bir şekilde doktorunuz size çizelge hazırlayacak ve yerine  kriz anında  oluşan etkileri hissetmemeniz için gereken ilacı verecektir. Verilen ilaçta zaten  yeşil reçeteli olacak. Normal reçeteli ilaç ile krize hakim olamazsınız. Ve bu verilen ilaç  ve çizelge ile  düzenli kullanarak ve duruma  göre  4 veya  5 günde bir doz azaltılarak tamamen o dehşet verici krizin etkisini hissetmeden kurtulmuş olacaksınız. Bu yazıyı bu tür ilaçlara bağımlı olanlar ve olduklarını bilmeyen ve bu tür ilaçlara başvurmayı düşünenler için yazdım. 


Unutulmaması gereken ise hekim kontrolünde olduğu sürece yeşil reçeteli ilaçlardan zarar görmezsiniz ama kim bilebilir kötüye kullanmayacağınızı ok yüzden ben başta dedim. ne olursa olsun kullanmayın.  Başka alternatifler arayın.

Gelelim rivotril isimli bağımlılık riski xanax'a göre daha az ama xanax 3 ayda bağımlılık  yapıyorsa  rivotril 4 ayda yapar aslında pek büyük bir fark yok. 

Rivotril ile ilgili kısa bir yazı yazmıştım onu da okumanızda fayda var. Aşağıdaki linkten ilgili sayfaya gidebilirsiniz.


Rivotril meraklıları gördüğüm kadarı ile çok var piyasa da insanlar bu ilacı o kadar abartmışlar ki sanki melek. Bu ilacı ilk olarak dünyaca ünlü Roche firmasın üretiyordu tam olarak zamanını bilmiyorum ancak 4  veya 5 sene evvel deva şirketi üretmeye başladı. Roche firması ilk olarak ürettiği için adı roj,  roc olarak kaldı ve kenar mahallerde leblebi gibi uyuşturucu niyetine satılır halde oldu. Sakın merak etmeyin, kafa filan yapmıyor. Kafa ilacı değil. Özellikle sara  hastalarına veya eroin bağımlılarına önceleri verilirdi. Titremeleri önlemek için. Şuan bu ilacı yazdırmak çok çok zor. Hiç denemeyin. İllegal yollar ile de denemeyin sağlığınıza zarar verirsiniz ayrıca  5 liralık ilacı 100 TL gibi  fiyatlara verirler bunun adına da enayilik denir. Hiçbir fayda göremezsiniz rivotril denen haplardan, zarar görürsünüz, krizi aynı xanax'da olduğu gibidir. ben tam olarak krizin detaylarına girmedim ama o kadar kullanmamanız için yeterlidir. Eğer rivotril'i doktorunuz yazarsa bir bildiği vardır ki yazmıştır. dediğim gibi genelde sara hastaları bu ilacı alabiliyor, bazı durumlarda  bir ay süreliğine doktorlar reçete edebiliyor. Rivotrilin etki süresi xanax'a göre daha  uzun yani xanax 2 saat ise  rivotril 4 saat civarı bu etkiyi yanlış anlamayın kafa güzelleşmesi gibi sakın ha. Sakinlik, uykulu bir hal açıkçası ruh gibi bir şey olabiliyorsunuz ve bir kaç gün sonra bir tablet size yetmiyor hemen tolerans geliştirdiğinden bu yüzden dozu artırmak isteyeceksiniz buda bağımlılığın ilk adımı olarak karşınıza çıkar. 

Orada burada insanları özendiren kişiler yok ben şu kadar kullanıyorum yok bu kadar içiyorum diyenler sözüm size insanları bilgilendirmek ve uzaklaştırmak yerine özendiriyorsunuz. Sizin yapmanız istediğim tek şey bir hafta ara verin sadece bir hafta sonra gelin bu yazımızın altına yorum atın. 

Not: Bu ismi geçen ilaçlar kontrollü şekilde şirketler tarafından üretilmektedir. Ve tedavi edici değil de destek verici olarak hastalara verilmektedir. Bizim amacımız bu grup iki ilacı  kötülemek değil aksine kişilerin herhangi bir rahatsızlığı olmadığı halde kendilerini yok yere hasta etmelerine engel olmak içindir. 

Asıl söylemek istediğimiz ise doktor kontrolü olmadan ne olursa olsun kim olursa olsun, kim teklif ederse etsin ne bunları nede başka türlü uyuşturucu maddeleri  bir kere dahi olsa kullanmayın. Sağlığınız her zaman ilk planda olsun.

Yazımızı tıklanabilir şekilde bağlantı vererek alıntı yapabilirsiniz. Bilgi paylaştıkça çoğalır fakat emeğe de saygı duymak lazım. Sitemiz telif haklarıyla korunmaktadır. Bu yüzden kurallara uygun davranışlarınızda herhangi bir sorun çıkmaz. 

Örnek  bağlantı olarak kaynak: http://www.ibrahimfirat.net/2017/07/rivotril-ve-xanax-bagmliligi.html şeklinde olmalıdır. 

Yazımızı baya bir uzun  tuttuk buraya kadar okudunuz mu bilemiyorum ama bana sorarsanız kısa oldu tam olarak anlatamadım bile. Okuyucuları sıkmamak için kısa  tutmaya  çalışsak bile uzun oldu ama tam olarak  her şeyi anlatamadık. Artık yapılan yorumlar da bu yazıya destek olur. Sormak istediğiniz herhangi bir şeyi yorum bölümünden sorunuz yorumlar onaylandıktan sonra ekranda gözükmektedir. Bu yüzden Yorumu nasıl bırakacağınız yorum kısmında belirtilmiştir. Fakat biz gene de bunu açıklayalım insanlar genelde zorlanıyorlar. 

İsimsiz yorum yapmak için yorumla biçimi bölümünde  anonim (İsimsiz) olanı seçip direk yorumunuzu yazıp yayınla dediğinizde yorumunuz yayınlanır. Diğer bir seçenek ise  ADI/URL seçeneği bu kısımdan da sadece ADI yazan yere isminizi yazabilirsiniz ancak URL kısmını boş bırakmanız gerekmektedir. Çünkü URL eklenen yorumları onaylamıyorum. 

Kafanıza  takılan herhangi bir şey olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Yazımızı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sağlıcakla kalın. 
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum:

  1. özellikle Xanax çok tehlikeli bir uyuşturucu olduğunu biliyorum ama çok aiyi açıklayıcı bir yazı olmuş tşk

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.