iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

Uzayın En Geniş Görüntüsü

20 Ekim 2017 - # # # #


Uzayın En Büyük Resmi

Uzay insanlar tarafından geçmişten bugüne dek merak edilen bir yer olmuştur. Nasa uzun yıllardan beri çalışmalarına devam ediyor ve bugüne kadar Nasa tarafından çekilmiş uzayın en büyük görüntüsü yayınlandı.

Nasa'nın diğer fotoğraflarına baktığınızda bu görüntüyle bir karşılaştırma sonucu eskilerin boyutları ne kadar küçük olduğunu farkedeceksiniz.

NASA, 5 Ocak 2015'de Andromeda Galaksisi'nin 1,5 milyar piksellik resmini  çekmişti.  Bu, 69.536 x 22.230 pilsellik bir çözünürlük ve fotoğraf 4,3 GB'lık disk boyutu anlamına gelmektedir.  Net şekilde ifade etmek gerekirse görüntüleri bir  karşılaştırma yaparak, bu çözünürlük; şu an kullanılan çoğu bilgisayar monitörü ve tv ekranındaki 1920×1080 full hd çözünürlüğün 36 kat daha fazla anlamına gelmektedir.
Kaynak: scoopwhoop.com


Yorumlar

  1. gercekten bilinmezlerle dolu bir evrende yasıyoruz. bakalım daha ne kadar keşiflerde bulunabilecegiz

    YanıtlaSil
  2. bi yerde okumustum yapılan arastırmalara gore uzay halen genişlemekteymiş ve bi yerden sorna tekrar daralıp eskisi gibi kapanacak diyede eklenmisti

    YanıtlaSil
  3. Acaba uzayın % kaç bölümüne ulaşıldı, çok değişik ya muazzam.

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.