Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular
» » Mezardaki Ağaçların Sebebi


Bildiğiniz gibi ülkemizdeki mezarların hemen hemen hepsi yeşillik içinde ve ağaçlarla doludur. Bunların nedenleri, ölü kişinin o ağaçtan faydalanan her kim olursa, hayvan, insanlar vs. Ölüye faydası dokunması için bir sadaka yerine geçmesi için aynı zamanda kabir azabını azaltmak içinde dikildiği söylenmektedir.

Bunun daha ilginç olanı ise genel olarak meyve ağaçları da kabirlerde bulunmaktadır. Bunun nedeni ise kabirdeki insanları, cinlerin rahat bırakmaları içindir. Cinler genel olarak en çok mezarlıklarda olurlar. Bunun nedenini bilmiyoruz ama bir fikir ile mezarlıklar sessiz, sakin ve güvenilir yer olduklarından olabilir.

Mezardaki Ağaçların Sebebi

                      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.