Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Buzdolabı Komprasörünün Devamlı Çalışması Sorunu ve Çözümü

Beyaz eşya teknolojileri günlük yaşamın en önemli teknolojileri arasında yer alıyor. Özellikle beyaz eşya teknolojilerinde üstün teknolojileriyle daha modern ve daha kaliteli bir kullanım imkanı sunan Bosch markansın buzdolabı modelleri besinlerin ilk günkü tazeliğinde çok daha uzun süreler saklanabilmesine yardımcı oluyor. Kullanıcı dostu özellik ve fonksiyonlara sahip olan günümüzün akıllı Bosch buzdolabı modelleri oldukça yaygın şekilde kullanılırken, sürekli kullanımından doğan çeşitli arızalanmalarda Ataşehir Bosch Servisi profesyonel teknik özüm desteği bulunuyor.

Buzdolabı Komprasörünün Devamlı Çalışması Sorunu ve Çözümü


Bosch markalı buzdolaplarında yaşanan her tür arızalanmada içerisindeki besin ve içeceklerin bozulması muhtemeldir. Bu yüzden buzdolabı arızalanmalarında, arızanın tespitinin ve onarımının en hızlı şekilde gerçekleştirilmesi oldukça büyük bir önem arz ediyor. MaltepeBosch Servisi profesyonel teknik ekipleri Bosch markalı buzdolabı modellerinde yaşanan komprasörün sürekli çalışması sorununa yönelik olarak hızlı çözümler sağlıyor. Buzdolabı teknolojisinin temel çalışma prensibinin en önemli parçalarından birisi olan komprasörün kesintisiz olarak çalışması hem yüksek buzdolabının hem yüksek gürültüde çalışmasına hem de yüksek enerji tüketimine yol açar. Bu yüzden en kısa süre içerisinde onarımının yapılması gerekir.

Kartal Bosch Servisi teknik ekipleri buzdolabının komprasörünün sürekli çalışması sorununa yönelik olarak öncelikle termometre ile buzdolabı soğutmasının kontrolü yapılır daha sonra termostat kontaklarının yapışık kalmış olup, olmadığına bakılır. Bu iki parçadaki sorunlar buzdolabının komprasörünün sürekli çalışmasına yol açabilir. Bu kapsamda;

-Termometre ile buzdolabının soğutması kontrol edilerek, buzdolabının soğutucu bölme sıcaklığının 0 ila 7 derecede olup, olmadığı ölçülür. Eğer bu sıcaklık bu aralıkta değilse gaz kaçağı olabileceğinden kontrolü yapılarak gaz kaçağı mevcut ise vakum yapılarak, tekrar gaz şarjı sağlanır. Eğer sorun gaz kaçağından kaynaklı değilse komprasörün presyonunun olup, olmadığına veya ideal seviyede olup, olmadığına bakılarak, gerekli durumlarda kompresör değişimi yapılır.

-Termostat kontaklarının yapışık kalıp, kalmadığına bakılarak, yapışıklık halinde termostatında değişim uygulanır.


Bu iki parça kontrol ve onarım çalışmasının ardından, buzdolabının komprasörünün düzenli olarak çalışması ve böylelikle de yüksek gürültüde çalışma, karlanma ve yüksek enerji tüketimi gibi durumların önüne geçilerek, ilk günkü verimliliğinde çalışması sağlanabiliyor..

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.