Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Zeka Geliştirme İçin Neler Yapılabilir

 Çocuklarınızın zekasını yönlendirebilmek için zeka geliştirici egzersizler yapılması gerekir.  Çünkü çocukların zekası küçük yaşlarda şekillendirilebilir bir durumdadır. Anne ve babalar çocuğunu hangi yöne doğru yönlendirirlerse çocuklar da o yönde hareket ederler.


Zeka Geliştirme İçin Neler Yapılabilir


Çok zeki bir çocuğa ilgi gösterilmez ve bu konuda geliştirici bir takım egzersizler yapılmazsa, çocuğun zekası boşa gitmiş olur diyebiliriz. Çünkü çocuk bunun farkına varamaz ve zekasını doğru bir şekilde kullanamaz. Ya da tam tersi zeka geliştirici egzersizler ile yönlendirilen çocukların zekasında gözler görülür gelişmeler olmaktadır.

Anne ve babalar bunu nasıl yapacaklarını tam olarak bilemiyor olabilirler. Ancak günümüzde önümüzde çok fazla alternatif bulunmaktadır. Zeka oyunları ve egzersizlerin yer aldığı kitaplar, oyunların yanı sıra internet siteleri de bu konuda çok bizlere çok yardımcı olmaktadır. www.zekakulubu.net ,  zeka geliştirme konusunda çocuklara yardımcı olacak internet sitelerinden biri olarak bilinmektedir.

Sitede yer alan günlük egzersiz programları içerisinde bulunan hafıza oyunları, sıralama oyunları gibi oyunlar çocukların hafızalarını ve görsel zekalarını geliştirmede son derece faydalı olmaktadır.

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.