Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Hiç Robot Yapmayı Denediniz Mi?

Robot yapmak, kulağa oldukça imkansız, zahmetli ve zor gelse de aslında istediğiniz amaçlara hizmet eden küçük robotik yapıları birleştirerek dahi kendi robotunuzu kolayca yapmanız mümkündür. Bunun içinse robot malzemeleri arasından istek ve ihtiyaçlarınıza cevap veren malzemeleri satın almanız yeterli oluyor. 

Hiç Robot Yapmayı Denediniz Mi?


                Öncelikle robot malzemeleri arasından motor, denetleyiciler, kartlar, ivmeölçer sensörler ve iletişim cihazları ile yapmak istediğiniz robotun iskelet yapısını oluşturmak ile işe başlıyorsunuz. Ardından robot kol eğitim setleri satın alarak da gelişiminiz için bir adım atabilirsiniz. 


                Hazır robotik cihazlar arasında ise eğlence amaçlı oyuncak robotlar, uça ve kayıt yapan robotlar, gezici robotlar, ayaklı ve tekerlekli robotlar ile karşılaşmanız mümkündür. Robot gibi kendi isteklerinize göre programlayabileceğiniz robotlar da mümkün oluyor.                 Peki, bu robotları nereden tedarik edebiliriz diye soracak olursanız şu anda ülkemizde robotpark.com.tr sitesi tüm ihtiyaçlarınıza birçok alternatif model ve seçeneği ile hizmet verebilmektedir. Hem hazır robot yapıları hem de robot malzemeleri açısından ihtiyaçlarınızı kolay ve güvenli şekilde gidermeniz mümkündür. 

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

10 yorum:

 1. Çocukken oyuncak arabaları kurcalardık ama merakımız o zamanlarda kaldı :)

  YanıtlaSil
 2. Malzeme bulursam bi denemek isterim:)

  YanıtlaSil
 3. Küçükken hep yapmak istemişimdir :)

  YanıtlaSil
 4. aslında yapabilsek saglam şeyler çıkar ortaya kendi hayatımızı biraz kolaylaştırabiliriz

  YanıtlaSil
 5. aslında çoçukları, çoçuk iken mekatronik ile tanıştırmak lazım

  YanıtlaSil
 6. Sitede çok güzel bilgiler yer alıyor, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. yapsak aslında çok iyi olur bilen birisiyle egitime başlayabiliriz

  YanıtlaSil
 8. Cocuklara kucuk yasta boyle seylere alistirmak lazim.

  YanıtlaSil
 9. Ülkemizde yok ama yurtdışında çok önem veriyorlar böyle şeylere. Çocuklar küçük yaşta böyle şeylerle uğraşıyorlar.

  YanıtlaSil
 10. eskiden çok meraklıydım bu tarz işlere. ÖZellikle oyuncak araba motorlarını sırf yeni icatlar için sökerdim :D

  YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.