-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Yaşar nuri 'Putin' Açıklaması


Yaşar Nuri isminde bir canlı Rusya devlet başkanına övgüler yağdırıyor. Ve ondan mümin kokusu geldiğini söylüyor. Ve Bazı şeyleri nasıl çarpıttığı çok açıktır ve aklı olan herkes bunu anlar.

Ve diyor ki, İslam dünyasında Putin'in tırnağı olacak adam yok diyor. Ve birçok Allah dostuna ve İslam'ı hakkıyla yaşayan kişilere hakaret ederek Örnek olarak Kur'an-ı Kerim'i ağzına alması ve ondan gelen ilham ve cesaretle söylediğini sanan kişi, aslında şeytanın fısıldadığı şekilde konuştuğunun farkında bile değildir. İslam sadece Kur'an değildir Kur'an ve Sünnet bu ikisi birbirinden ayrılmaz. Eğer sadece Kur'an ile açıklamalar yapıldığı zaman Yaşar Nuri gibi sapkınlıklar ortaya çıkar. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in hadisi Kur'an-ı Kerim'in açıklaması yani tefsiridir. Eğer hadisler olmasaydı biz kuranı anlamakta güçlük çekecek veya bu adam gibi yolumuzu sapıtabilirdik. Sadece Kur'an diyen insanlardan uzak durun işin doğrusu Kur'an ve Sünnettir. Bunlar birbirini tamamlar.

Çünkü Hadisler olmasaydı biz hangi namazın hangi vakitte veya kaç rekat olarak kılınacağını nereden bilecektik. Sadece bu örnek yeterlidir. Ve hadis-i şerifler de Efendimiz (s.a.v.) vahiy yolu ile söylenmiş Mübarek ağzından çıkan sözlerdir. Ve haktır.

Bizim dileğimiz Allah (c.c.) bu canlıyı tez zamanda doğru yolu bulmayı nasip etsin..

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

2 yorum:

  1. artık hoca bu işin cılkını çıkardı.Kimse onu ciddiye almıyor artık.

    YanıtlayınSil
  2. herkes bir şeyler biliyor açıklama yapıyor

    YanıtlayınSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.