-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » Jüpiter Ve Uyduları


Jüpiter Ve Uyduları Hakkında

Jüpiter'in 3 uydusu görüntülendi


Hubble isimli Teleskob ile çekilen görüntüde çok az karşılaşılan bir olay meydana geldi. Çok nadir görülen bu durum jüpiterin etrafında denk şekilde hareket ederken görüntülendi.

24 Ocak 2015 tarihinde Hubble teleskobunun farklı aralıklarla çektiği görsellerde, Europa, Callisto ve Io görülüyor. Bu 3 uydu, görüntünün sol alt kısmından yukarı sağ bölüme doğru hareket ettiği görülmektedir ve aynı zamanda bu hareketleri boyunca gölgeleri Jüpiter yüzeyinde belirginleşiyor.

jüpiter

Jüpiter'in yörüngesinde bulunan yaklaşık 62 uydunun her birinin benzersizliği dikkatleri üstüne çekiyor. Dünya dışındaki ilk yanardağ patlamasının keşfedildiği gök cismi olan Io, aktif yanardağlarıyla turuncu-sarı bir uyduyu temsil etmektedir.


Hubble, Europa'yı Uzaya Su Püskürtürken Görüntüledi Video İzle


Not: Bu video "Yasamin Kokeni" isimli bir youtube kanalından alınmıştır.Bir önceki konumuzda "Rozet Bulutsusu" hakkında bilgiler içeren yazımızı okuyabilirsiniz.FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

3 yorum:

  1. bizde bir gün acaba ülke oalrak o taraflkara uydu gonderebilecekmiyiz cok merak eidyorum. artık zuayda bizd eolmalıyız

    YanıtlayınSil
  2. jüpiterden uzaktaki gezegenlerden de bu tip görüntülere ulaşılabildi mi acaba?

    YanıtlayınSil
  3. Bu tür konular beni cidden çok meraklandırıyor. Daha neler neler oluyordur?

    YanıtlayınSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.