-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » Bilgi Nedir?


Bilgi Nedir? Ne Anlama Gelir?


Bilgi ne demek? Bilgi ne Anlama Gelir?


Bilginin sözlük anlamı, öğrenmek, çalışmak, gözlemleme ile gerçeklere ulaşma kişinin verilere sahip olduğu anlama denir.

Bilgi Nedir?


Bir bilginin insan gözünde kıymetli  olabilmesi için odaklanmış ,test yapılmış ,gerçeklenmiş ve paylaşılmış olması gerekir. Bunun yanı sıra bilginin girdi ve çıktılarının basit olması, güncellenebilmesi,dilinin sade  ve uygun olması gerekmektedir.
Bilginin çevrimi:

a)Bilgi doğar,bulunur ya da keşfedilir.
b)Bilgi kaydedilir.
c)Bilgi kullanılır,değerlendirilir.
d)Bilgi geliştirilir.
e)Bilgi aktarılır.
f)Bilgi arşive kaldırılır.
Bilgiler yukarıdaki çevrime göre ömürlerini tamamlar. Bilginin türü ve özellikleri değişse de bu çevrim değişme göstermez.

Kaliteli bilgi kaynağı için https://bilgim.net ziyaret edebilirsiniz.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.