-->

Sponsor Alanı

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

ads
» » » » » » Sosyal Medyanın Önemi

ads
ads
webmaster

Sosyal Ağlar ve Seo

Hayatımızın her alanında değişim olmaktadır. Bunlarda biride arama motorlarının kullanıcıların değişimlerine uygun olarak yaptığı değişimlerdir. Arama motorları özellikle google zaman  zaman yeni algoritmaları ile seo alanında farklılıklar göstererek değişimlere girişmiştir.  

Zamanımızda hızla gelişen Internet kullanma alışkanlığı, seo algoritmalarında  da farklılıklar yapması gerektiriyor.  Günümüzde genel olarak eski seo taktikleri uygulanmakta artık azda olsa bir faydası olmaktadır.  Bunların  son zamanlarda en önemli yeri olan sosyal imleme siteleriydi. arama motorlarının önemsediği sosyal imleme siteleri değişimin sonucu olarak geri plana atıldı eskisi kadar  önem ve fayda sağlamıyor. Ancak link linktir prensibi ile  eskisi kadar olmasada tabiki faydası olacağı bir gerçektir.

Arama Motorlarının Yeni trendi Sosyal Medya

Yeni trend sosyal ağlardır. Arama motorları özellikle google'da önemli yeri olan sosyal ağlar ( Facebook, Twitter, google plus, vs. ) Buralarda yapacağınız paylaşımlar ile okunma sayısını çoğaltıp, yapılan yorumlar,  beğeniler önemsenen niteliktedir. Buradan anlaşılıyor ki artık yönümüzü sosyal medyaya çevirerek sitemize eklediğimiz içerikleriniz ile faydalı bilgileri sosyal medyaya duyurmaktır. Takipçi sayınız, yorum sayınız, beğeniler vs. Bunlar artık önemli bir kriter oluşturmaktır.

Arama motorları özgün ve doğal olan siteleri üst sıralara yükseltmektedir. İmleme sitelerinde programlarla üyelikler açılarak ve onlarca linki bir anda spam şekilde eklenebiliyordu ve  doğallık diye bir şey ortadan kalkıyordu. Bu yeni trend ile  artık istenilen doğallığa kavuşularak sitelere gereken değer doğallığı çerçevesinde arama motorları tarafında verilecektir.  Facebook, Twitter vb. ağlarda programlarla üyelik açmak imkansız bu yüzden buralarda bulunan paylaşımlar ile alınan backlinkler sizlere olumlu yönde etki sağlayacaktır. 

ads

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.