-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » SARIKIZ


Bugünki konumuza hayvanlar alemi ile devam ediyoruz arkadaşlar. Uzun zamandan beri bu tür konulara pek yer verememiştik. 

Sarıkız, doğu bölgelerinde yaşamakta olan bir örümcek türüdür. Halk arasında renginden dolayı sarıkız olarak adlandırılmıştır. Genel olarak Kuzey Irak ve mardin civarında görülmekte olan bu böcek türü etcil bir böcek olduğundan et yiyen örümcek olarak da isimlendirilir. Ancak her ne kadar örümcek olarak bilinse de tam olarak örümcek değildir.


Bu varlığın iki tane ağzı ve 10 adet bacağı vardır.  büyüklüğü ise bir insanın elleri kadar olabilmektedir. 42 numaralı bir ayakkabı ile üzerine basıldığında bacakları dışarıda kalacak kadar büyük görünümdedir.

Isırdığı zaman anlaşılma oranı oldukça az seviyededir. Bunun nedeni dişleri deriyi uyuşturduktan sonra delik açarak, içerisine eti sıvılaştırıcı bir zehir aktarıyor. Sonrasında istediği kıvama gelen eti yiyor. 

İlk ısırmada deride ciddi cürümeler meydana gelmezken ilerleyen günlerde etlerin cürüdüğü gözlemlenmiştir. Ve çok tehlikeli bir örümcektir. 


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.