-->

Sponsor Alanı

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

Ads1

» » » » » » 2014 En iyi Filmi (Yıldızlararası)

ads
ads

Yıldızlararası (Interstellar) 2014 Filmi

Yıldızlararası Filminin Vizyon Tarihi: 07 Kasım 2014 Cuma
Yapımı : 2014 - ABD , İngiltere
Türü : Bilim Kurgu - Dram
Süresi: 2 Saat 50 Dakika
IMDb Puanı: 10/9
Filmin Yönetmen : Christopher Nolan
Oyuncular : Matthew McConaughey , Anne Hathaway , Jessica Chastain , Elyes Gabel , Wes Bentley
Senaryo : Christopher Nolan , Jonathan Nolan
Film Yapımcısı : Christopher Nolan , Steven Spielberg

Interstellar - Yıldızlararası Filmi Hakkında:


Efsane yönetmen "Christopher Nolan"dan yepyeni bir film. 2014 Yılının en iyi filmleri arasında yerini aldı. 

Christopher Nolan birçok filmi ile  tarihe adını yazını yazdıran nadir yönetmenlerden biridir. Inception - Başlangıç filmi ile sinemada çığır açan bir yapıtla 2010 senesinde sinemaseverleri kendine hayran bırakmıştı. Interstellar, Türkçe adı yıldızlararası filminin ülkemizde vizyon tarihi 7 kasım 2014 ABD-İngiltere yapımı bilim kurgu ve dram içerikli uzun metrajlı senaryo, yönetmenlik ve yapımcılığını üstlendiği soluksuz izleyebileceğiniz film iF ailesi olarak tavsiye edilir.


2014 En iyi Filmi (Yıldızlararası)


Yıldızlararası (Interstellar) Filminin özeti:

Gelecek zamanda dünyada değişiklikler meydana gelerek kuraklık, açlık ve hayat alanlarının daralması ile insanlığın sonuna doğru geldiği saptanır. İnsanlık tarihi yok olma tehlikesiyle yüzleşecektir.  Tüm bunlara rağmen bilim insanlarının sayesinde keşfedilen bir solucandeliği bulunur. Bu delik sayesinde yeni umut kapılarıda aralanır. Ve insanlık yok olmaktan bu sayede belki de kurtulabilecektir. Ancak bu sadece bir umuttur. Bu geçitten geçmek oldukça zordur fakat denenmesi lazım  daha önce  hiçbir insanın geçmediği ve görmediği alanlara yolculuk yaparak, boyut değişmesiyle karşıya karşıya kalacaklardır. Yok olan insanlığın yeni yerlerde yaşama alanları olabilir fikriyle bir grup astronot görevlendirilir. Ancak burada zaman farkı vardır. Oranın 1 saatine karşılık dünyadaki 7 yıla bedeldir. Zamanla yarış başlayacaktır. Hem çok cesaretli olmak zorundalar hemde hızlı olmaları gerekmektedir. 

IMDb puanı olarak 176.242 oyla 10 üzerinden 9 puan alarak çok iyi bir yere sahiptir.

Yıldızlararası Film Eleştirisi

Yıldızlararası filmi yaklaşık 3 saat kadar süren uzun metrajlı filmdir. Her ne kadar bu zaman zarfı ilk etapta uzun gibi görünse bile filmin gizemi kendine çekiyor.  Christopher Nolan'ın hemen hemen tüm sinema filmleri seyirciden tam puan almıştır. Oldukça etkileyici ve unutulmaz filmlere imza atan efsane yönetmenlerdendir.  Filmin bazı yerlerinde tempo oldukça hızlı bazı yerlerinde yavaş olarak ilerlemektedir. Bundan dolayı seyirci bu sahnelerde sıkılabilir.  Uzay meraklıları için birebir olan filmde solucan deliğinden tutunda tüm katmanlara kadar ilginizi çekecek sahneler bulunmaktadır. 

Bilimsel ince noktalara değinilmiş kafanızı karmakarışık edecek yerler olmakla birlikte birçok kişi filmden istediğini alamayabilir. Bilimsel seviyenizin yüksek olması gerekmektedir. Christopher Nolan'ı en iyi şekilde İnception - başlangıç filminden tanımıştık. Aynı şekilde başlangıç filminde ki totemin bu filmde yer alması dikkatleri üstüne çekmektedir. Çünkü gidilen uzay yolculuğundaki  1 saat dünyada ki  7 seneye bedel olduğundan bir toteme kesinlikle ihtiyaç olacaktır. 

Filmin müzikleri oldukça başarılı olduğunu net şekilde belirtebiliriz. Genel olarak oldukça iyi bir yapıt olduğunu söyleyebiliriz. Vizyona girdiği andan itibaren eleştirmenler tarafından tartışmalar başlamış durumda, kimileri, çok iyi bulurken kimileri de yetersiz olarak görmüşler.  Çünkü film hem bilimsel ağırlıklı hemde duygusal yönüyle izleyiciyi ikiye böleceği aşikardır.


Nolan, Yıldızlararası ile teknik açıdan çok kafa karıştıracak yapıtına imza atmanın yanı sıra  kariyerinin en duygusal filmini de ortaya koymuş bulunuyor. Kainatın ne geniş ve ucsuz bucaksız olduğu, aynı zamanda insan olmanın, hem de sevginin ve inancın gücü ile bağlantısını McConaughey ve kızı bağ ile  ilişkiyi  hepsini bir arada tutmayı başarmaktadır.  Nolan...

Yıldızlararası filminin  genel konusu ile  bilim-kurgu elementleri cool dizaynlar aslında izleyiciyi şaşırtmak değil, oluşturduğu dünyanın ihtiyaçlarını oldukça gerçekçi aktarabilmek için ferah bir minimalizme sahip. Örnek: Hemen hemen birçok uzay filminde yapay zekaya insan şekli verilmektedir.  Fakat bu filmde tıpkı 2001’deki kocaman monolitleri ile aklımızda kalan robotlar görsellikle etkilemek yerine verimliliğe odaklanmaktadırlar.

Yönetmen gezegenlerin ötesine gitmesine  rağmen geçen yılın  muazzam Yerçekimi’nde olduğu gibi uzayı bilimsel açıdan yapabildiği en  gerçekçi şekilde  anlatmayı başarabilmiştir.  Dış uzay çekimlerinde ses aniden yokoluyor ve Hans Zimmer’ın müthiş  müziği ile kendimizden geçiyoruz.

15 - 20 sene sonra sinema izleyicileri tarafından yapılmış en iyi yapıt olarak yıldızlararası filmi gösterileceğinden hiç şüpheniz olmasın. Çünkü teknoloji zamanla gelişmekte ve gelecekte dünyamızın iyiliğine ışık tutacak nitelikte ve ilham alınması gereken bilim kurgu şaheseri yıldızlararası filmi IMDb  sıralamasında 1. sıraya oturması an meselesidir.

ads

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

65 yorum:

 1. Matthew McConaughey oyunculuğu yine güzel gözüküyor, bilim-kurgu türü takipçilerinin karçırmaması gereken bir film, dram ağırlıklı olmasına dikkat, dram türünde film izlemeyenleri biraz sıkabilir.

  YanıtlaSil
 2. tek kelimeyle yıldızlararası filmi efsanedir IMDb puan sırasında 1. sıraya yerleşecek gibi geliyor sakın kaçırmayın izleyin

  YanıtlaSil
 3. gayet güzel ...

  YanıtlaSil
 4. Christopher Nolan varsa işin içinde gene güzel bir yapıt ortaya çıkmıştır. İzlemek gerek.

  YanıtlaSil
 5. Mükemmel bir film bu film kaçırılmamalıdır.

  YanıtlaSil
 6. Uzun zamandır beklediğim film.

  YanıtlaSil
 7. Değişik bir filim ya hiç haz almadım desem yalan olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok iyi bir bilim kurgu filmi nolanın filmlerinin hangisi kötü olmuş bu zamana kadar

   Sil
 8. Teknolojik film

  YanıtlaSil
 9. güzel filme benziyor izlemek lazım kesinlikle.

  YanıtlaSil
 10. çok güzel film

  YanıtlaSil
 11. Çok güzel bir film kurgusu muhteşem.

  YanıtlaSil
 12. sinemada izleyin apayrı dünyaya gidiyorsunuz çok iyi ve üstü denilecek sinema filmi yıldızlararası filmi bilim kurgu ve dram içinde var

  YanıtlaSil
 13. Müthiş bir film.Sinemada izledim.Nolan harikalar yaratmış resmen.

  YanıtlaSil
 14. İşin içinde LG varsa kalite vardır..

  YanıtlaSil
 15. bu filmi anlatmak için bir kaç kelime yetmez bu yüzden sözü fazla uzatmaya gerek bırakmıyorum izleyin ve görün..

  YanıtlaSil
 16. sinemaeleştirmeni20 Kasım 2014 09:54

  film çok uzun ve sıkıcı hiç tavsiye etmem çok iyi demişler filme ama ben katılmıyorum boş zamanınız varsa izleyin 2,5 saatten fazla sürüyor klasik uzay filmi gibi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sinemaeleştirmeni size katılmıyorum bide eleştirilecek yanları vardır tabi ama siz tamamen filmi kötülemessiniz acaba gerçekten izlediniz mi yada anlamadınız mı

   Sil
 17. nolan kardeşlerden baş yapıt

  YanıtlaSil
 18. izlenisi filmlerden birisi eğer çok benzer konuları ele alıp izleyiciyi sıkmayacak türde olursa iyi bir kitleyede ulaşabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sıra dışı filmdir yıldızlararası 10 kere bile izlenir

   Sil
 19. bu filmi izlemeyen çok şey kaçırır izlenmesi gereken en baştaki filmler listenize alın

  YanıtlaSil
 20. kaliteli bir film

  YanıtlaSil
 21. bence bu film de daha önceki filmleri kadar güzel bir film, özellikle 3.boyut olarak zamanın işlenmesi izleyenlerin bir miktar kafasını karıştıracaktır ama eger anlayarak izlenilmesi durumunda oldukça zevk alarak izleyeceğiniz filmler arasında yerini alıcaktır.

  YanıtlaSil
 22. kendi çapımda uzay aşığıyım ve filmde anlatılmak isteneni tam olarak aldım ve film beni mest etti

  YanıtlaSil
 23. Bu aralar oldukça popüler bu film. Giden bayıldığını söylüyor ama bir türlü fırsat bulup gidemedim.

  YanıtlaSil
 24. Muhteşem bir film bence herkese tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 25. daha önce izlediğiniz tüm filmleri bir kenara bırakın sadece buna odaklanın sonrasında başka filmlerden zevk almayacaksınız

  YanıtlaSil
 26. Acaba etikili olan müzik mi müzik olmasa bu film bu kadar güzel olamazdı. Sinemada film bitince herkes suskun birbirine bakar şekilde oturdukları yerde kaldıklarıın gördüm bende dahil acaba gerçekten 20 yy en iyi filmi olduğundan mı yoksa bir anlam verilmemesimi yoksa çok mu abartılması

  YanıtlaSil
 27. Çok övdüler ama daha vakit bulup izleyemedim. :(

  YanıtlaSil
 28. çok korkuyorum daha iyisni yapamazlar

  YanıtlaSil
 29. izledim bunu kaçıran çok şey kaçırır izlenmez mi nen bu

  YanıtlaSil
 30. açıkcası mars , ay konulu filmleri tek düze olduğu için genellikle sevmem ama okuduğum kadarıyla iyi bir film , izleyeceğim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende uzay filmlerini sevmem ama bu film çok farklı

   Sil
 31. Nolan bence sinema dünyasının einstein'nıdır çünkü yaptığı her film insanların beynine kaznıyor inception,batman ve installer hepsi muhteşem filmler hepsi harika yapımlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nolan bu filmi ile sinema tarihine damgasını vurdu

   Sil
 32. Çok beğenerek izlediğim bir film herkese öneririm.

  YanıtlaSil
 33. müziği yeter ayrıca dünyadaki yapılan en iyi film müziğide diyebilirim

  YanıtlaSil
 34. Herkese öneririm gerçekten çok güzel bir film

  YanıtlaSil
 35. yıldızlararası filminin türkçe dublajı ne zaman çıkar sinemalarda tr dublajı olacak mı alt yazı okumaktan film izlenmiyor ki

  YanıtlaSil
 36. Günce Baturalp15 Aralık 2014 03:43

  Çok kişi bahsetmişti bu filmden ama izleme gereği duymamıştım bu kadar büyük başarılar elde ettiğine göre izlemeye değerdir. En kısa zamanda izleyip yorumlarımı izlemeyen arkadaşlarla paylaşacağım.

  YanıtlaSil
 37. Mükkemmel bir filmdi gerçektende kafam allak bulak oldu yanlız izlerken daha sonrada etkisinden çıkamadım.

  YanıtlaSil
 38. bazı sinemalardan çok erken kalktı yıldızlararsı filmi çok uzun durması lazımdı sinemalarda

  YanıtlaSil
 39. Nereden başlasam bilmiyorum anlatılacak o kadar çok şey varki bu film için sayfalar dolusu kelimeler yetmez sadece izlemek nasip olmayan kişilere çok acıyorum

  YanıtlaSil
 40. çok güzel bir film elinize sağlık paylaşım için gerçekten çok hoşuma gitti yıldızlararası filmini çok sevdim. favori filmlerimin arasına ekledim.

  YanıtlaSil
 41. ilk defa duydum bu filmi şimdi gidip izlicem bakalım dedikleri kadar var mı :)

  YanıtlaSil
 42. İzlemeden bilmiyorumda duymadımda hatta ama şimdi izleyesim geldi :) bi bakalım nasıl bir filmmiş :)

  YanıtlaSil
 43. ben kitaplığın arkasında olmasını anlayamadm

  YanıtlaSil
 44. süper film ama vizyonda değil artık

  YanıtlaSil
 45. Güzel film, izleyebilirim. Elinize sağlık ibrahim hocam.

  YanıtlaSil
 46. Sinemada gittim izledim mükemmel bir film gerçekten her kuruşuna değdi :) herkes öneririim

  YanıtlaSil
 47. bilet 200 lira olsa bile vermeye değerdi

  YanıtlaSil
 48. Müthiş etkilendiğim bir film. Tekrar tekrar izlenebilecek güzellikte. Şu anda bile filmi izlediğim anki etkiye kapıldım. Kaçırmayın izleyin :)

  YanıtlaSil
 49. Filmi geçen hafta izledim gerçekten etkileyici. İzlemeyenler kaçırmasın mutlaka izlesin derim.

  YanıtlaSil
 50. hiç beklediğim gibi değildi bu film çok beklentiyle bekledim nolan ı ama yok saçmalamış bu sefer
  alican

  YanıtlaSil
 51. Hayatımda izlediğim en kaliteli filmlerden diyebilirim.Herkes izlesin.

  YanıtlaSil
 52. güzel filme benziyor daha izleme fırsatı bulamadım. film listeme kaydettim. en yakın zamanda izleyeceğim.

  YanıtlaSil
 53. Bugüne kadar izlemiş olduğum en mükemmel filmdir. Bilim kurgunun şahıdır. Bundan daha iyisi yok.

  YanıtlaSil
 54. Hayatım boyunca izlediğim en iyi 10 film arasına rahatlıkla girer, mantık hatalarının olmaması (mesela uzayda ses olmaz, bunu çok iyi göstermişler ancak uzayda geçen diğer filmlere baktığımızda uzay araçlarının motor sesleri uzayı inletir hep :) ) ve güzel bir konuya değinmesi oldukça önemli benim için. Karadelikler ve onlarla birlikte oluşması muhtemel solucan delikleri bilim dünyasında pek kabul edilmezdi ancak önce Contact adlı film daha sonra da bu film ile beraber bilim dünyası bu konu da çalışmalarına ağırlık vermeye başladı.

  YanıtlaSil
 55. Ferit Güllüç20 Ağustos 2016 07:16

  Şu filme kötü olmuş diyenler var aklım almıyor bunları. Bu filmi beğenmeyen veya olumsuz yönde eleştiren gitsin recep ivedik izlesin.

  YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.