Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » Allah Diyen   Adamın birisi, hikmet erbabı ve zengin tüccar Ebu Hatem'in konağına geldi. Kapıyı şiddetle çaldı. Ebu Hatem içerden seslendi:


Allah Diyen
- Kimdir o?
- Bir derviş, Allah diyen bir derviş..
Ebu Hatem, hizmetçilerine bırakmadan kapıyı açtı. Perişan kılıklı bir derviş... Dışarıya çıktı yere eğildi ve şaşkın şaşkın bakınan dervişin ayaklarını öptü. Sonra ayağa kalktı uzaklara doğru baktı ve seslendi:
- Başka Allah diyen var mı? Gelsin, ayağını öpelim.


  Onun hatırı çok alidir. Günümüz insanı, Allah hatırına Allah diyeni aziz tuttuğu gün, hakiki değer ölçüsünü keşfetmiş olacaktır. Ne yazık ki çok defa iman birlikteliği bir sürü dedikodudan ötürü hak ettiği değeri bulamamaktadır.


'Ellerime uzanan dudaklarını tepeyim,
Allah diyen gel, senin ayağından öpeyim!'
Yazar: Mehmet Akar

Mesel Ufku | Nükte ve Hikmet  [ Timaş Yayınları ]

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.