Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » Matematik Bulmacaları

 Matematik Bulmacaları
Matematik insanlığın ilk zamanlarından beridir ihtiyaç duyulan önemli bilim dallarından biridir. Matematik olmasaydı insan hayatı kolaylaşmazdı, bilirim ilerlemezdi belkide mühendislik kavramı olmayacaktı. Mimari eserler olağanüstü olmayacaktı.


Bulmaca ise insanların boş vakitlerinde uğraşmayı sevdikleri, keyif aldıkları eğlenceli bir hobidir. Bilim adamlarına göre insan zekasını geliştirdiği söylenir. Çözebilirseniz inanılmaz keyiflidir, çözemezseniz çileden çıkarsınız.


Hem matematiğe ilgi duyan hemde bulmaca çözmekten keyif alanlar için matematik bulmacaları hazırladık. Sağdan sola, yukarıdan aşağı şeklinde sorduğumuz soruların cevaplarından oluşan bu matematik bulmacası  sizi biraz terletebilir. Toplam 19 sorudan oluşan bulmacamız için cevapları da paylaştık. vaktiniz varsa matematik bulmacaları bölümümüzü ziyaret edip kendinizi deneyebilirsiniz.

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.