Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Sabırsız İnsanların Yaptığı Anormallikler


Acele Etmemize Gerek Olmayan 8 Davranış

Hemen hemen birçok işimizde hep acele ederiz acele etmek bazı durumlarda hiç bir işe yaramaz aslında acele etmesek bile zaman kavramı değişmiyor sadece acele etmek bize sıkıntı verebiliyor. İşte acele etmenin bize fayda getirmediği bazı anlar.

1. Vapur beklerken dikkat ettiyseniz birçok insan ayağa kalkar ama değişen bir şey olmaz biz ayağa kalktık diye vapur iskeleye daha hızlı şekilde gelmiyor. Sabırlı olup manzaranın keyfini çıkarmak varken, sabırsızlık yüzünden sıkıntılı anlar yaşıyoruz. 

2. Özellikle bilgisayar kullanıcılarının çoğunda olan durum, bir belgeyi açmak için enter tuşuna birçok kez basarız. Bir kere enter tuşuna başmak yeterliyken neden bir çok kez basarak klavyeye eziyet ediyoruz.

3. Trafik ışıklarında çoğumuzun yaptığı bir sabırsızlık ise yeşil ışığın yanmasına 4 - 5 saniye kala yola atlamakta neyin nesi. Arkamızdan kovalayan yok. Dikkatli olmak lazım.

4. Toplu taşıma araçlarına ilk binene ödül vermedikleri gibi son binenin ilk inme durumu da söz konudur. 

5. Sevgililer arasında olan durumdur. Mesajlaşma durumlarında 5 - 10 dakika geçmeden hemen evhama düşmek, korkmanıza gerek 15 - 20 dakika veya daha az zamanda kimse kimseyi aldatamaz. 

6. Trafikte yeşil ışık yanında kornaya sürekli basmak, daha az bir zaman oldu, zaten siz ne kadar kornaya basarsanız basın trafik kapalıysa sizin rahatsız edici çaldığınız kornanız tarfiği açmaz. Zaten  öndeki kişi gidebilse gider. O da sizin gibi çünkü..

7. Asansörün düğmesine  çok defa basmanın bir anlamı yok tek sefer basınca geliyor. Ama sanki birçok kez basınca daha erken geliyor davranmanın bir anlamı yok.

8. Uçaktan inmeden telefonu açmanı gerektirecek kadar acil ne olabilir? Sen havadayken uzaylı istilası falan başlamadı merak etme

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.