Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » » » LYS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanıyor

EĞİTİM

2015 Yılı LYS Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Binlerce öğrencinin girdiği LYS sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği LYS sonuçları ne zaman açıklanır?

Lisans yerleştirme sonuçları şu zaman itibariyle bir hafta sonra açıklanması beklenmektedir. Lys tercihleri 6 ile  16  Temmuz 2015 tarihlerinin arasında gerçekleştirilmişti. Genel olarak 14 Temmuz 2015 Salı günü bitmesi beklenirken bazı durumlardan dolayı 2 gün daha uzatılarak 16 Temmuz 2015 Perşembe gününe kadar uzatıldı. 

Geçen sene sınav sonuçları ÖSYM tarafından 23 Temmuz 2014 tarihinde öğrencilere açıklanmıştı.  Bu sene ise aynı şekilde  yaklaşık bir hafta sonrasında açıklanması beklenmekte. 

Lisans Yerleştirme Sonuçları (LYS) Öğrenmek için ÖYSM'nin resmi sitesini  aşağıdaki bağlantıdan kullanabilirsiniz...


https://sonuc.osym.gov.tr/
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.