Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir ?


Sık değişen hava sistemleri boğaz ağrısına davetiye çıkarıyor. Gribal enfeksiyonlar ve akciğer hastalıkları kendini boğaz ağrısı şeklinde belli eder. Bu yönüyle boğaz ağrısına dikkat edilmelidir.


Boğazınız ağrıyorsa yapabileceğiniz en iyi şey tuzlu su ile gargara yapmaktır. Bu mikropları vücuttan atmanıza yardımcı olacaktır. Sirkeli su veya domates suyu da aynı işi görür. Acı biber sosu ve karabiber ile karıştırılmış bal ise boğazı sıcak tuttuğu için mikroplarla mücadeleye yardım eder.


Aslında bal ve ballı karışımlar boğaz ağrısı tedavisinde en fazla işe yarayan şeylerdir. Zencefilli bal öksürük tedavisinde de kullanılır. İsterseniz zencefili dişleriniz ile ezip dilinizin altında bekleterek etkisini uzatabilirsiniz. Bitki çayları ile boğazı yumuşak tutmak da boğaz ağrısına iyi gelir.
4

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

8 yorum:

 1. Cok isime yaradi tesekkurler

  YanıtlaSil
 2. Tamda kis yaklasiyo ilerde lazim olur tesekkurler

  YanıtlaSil
 3. Tentürdiyor ile gargarada işe yarıyormuş.

  YanıtlaSil
 4. Guzel bir konu olmus cogu kisinin isine yarar bilgiler

  YanıtlaSil
 5. Boğazımda ağrı olduğu zaman ben ballı sıcak süt içiyorum, yumuşatıyor boğaza iyi geliyor.

  YanıtlaSil
 6. Zencefilli bal kullanmaya başladım.2 gün sonra hiç bişeyim kalmadı.Sağol bilgilendirme için.

  YanıtlaSil
 7. zencefil benimde taktiğim gerçekten işe yarıyor...

  YanıtlaSil
 8. tam boğazım şişken yazınıza denk gelmem iyi oldu ,dediğiniz gibi değişen havalardan oluyor

  YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.