Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular
» » » Bakmakla Usta Olunsa Köpekler Kediler Kasap Olurdu.


Bakmakla Usta Olunsa Köpekler Kediler Kasap Olurdu Atasözü ve Anlamı.

Hangi iş olursa olsun genel anlamda bakmakla öğrenilemez. Ancak bazı meslekler hariç mesela berberlik mesleği bakmakla öğrenilir sonra yavaş yavaş saç-sakal kesimi ile devam eder. Bu yüzden direk olarak yapılmak istenilen işin içine girilmesi gerekmektedir.  Bir berber çırağısınız ve o işi öğrenmek istiyorsunuz ama sadece bakmak bu konuda yeterli olmuyor.  Saç kesiminde kullanılan makinelerin nasıl kullanılacağını iyice kavramak ve sakal tıraşı için usturaya nasıl jilet konulacağının bilinmesi gerekir. 

Bakmakla Usta Olunsa Köpekler Kediler Kasap Olurdu.


Öğrenmek istenilen iş ilk önce benimsenecek ve gerçek anlamda öğrenme isteği olması gerekir. Hiçbir caba gösterilmezse sadece bakmakla kalınır.  Örnek olarak, uzaktan bakıyorsunuz ama yazı yazmak istiyorsunuz bunu başarmak sizce mümkün müdür? Hayır asla bu şekilde yazı yazılamaz. Eğer çok meraklı iseniz yazmaya, elinize kalemi alırsınız kağıda yazılar yazarsınız. Bu şekilde yaza yaza ileri seviyede bir yazar olabilirsiniz. 

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.