-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Hiç Modası Geçmeyen Şiirler: Aşk Şiirleri


Aşk konusunda herkesin muhakkak söyleyebileceği cümleleri vardır… Çünkü damarlarımızda kan dolaştıkça seçmek, sevilmek, ilgi görmek, kabullenilmek isteriz. Bu her yaşta böyledir. Ancak özellikle gençlikte bizimle hayatımızı paylaşmasını istediğimiz, gülüşüne, bakışına, tavırlarına hayran olduğumuz insanlar tanır, onlara bağlılık geliştiririz. Onlar yanımızda olduğunda mutlu, onlarsız olduğumuzda da mutsuz oluruz. Öyle yoğundur ki aşk ile hissedilen bağlılık duygusu bazen kendimizi, kim olduğumuzu, nerden gelip, nereye gittiğimizi unutur, aşkın esiri oluveririz…

Hiç Modası Geçmeyen Şiirler: Aşk Şiirleri


Bu nedenle de aşk şiirlerinin asla modası geçmez. Atilla İlhan’ın “Ben sana mecburum” şiirini dinlediğimizde sevgiliye teslimiyet bayrağını çekeriz. Ahmet Arif’in “Hasretinden Prangalar Eskittim” şiirini belki de duymayan kalmamıştır. Bu şiirlerden bazıları bestelenmiş, dilimize dolanmıştır. Can Yücel’in “Senin için dediler ki” şiirini dinlediğimizde ne olursa olsun seven ve sevmekten vazgeçmeyen bir adamın inatçılığını gözlemleriz. Can Yücel şiirleri buram buram aşk kokar. “Bağlanmayacaksın” der Can Baba… Bağlanmayacaksın öyle körü körüne, o olmadan yaşayamam demeyeceksin, yaşarsın çünkü” kelimeleri ile anlatır hayata ve aşka dair düşüncelerini… Sözlerinde biraz sitem ile…Ve hiç eskimeyen şiirlerden bazıları da Atilla ilhan şiirleridir.Atilla ilhan şiirleri de Can yücel ve Cemal süreya gibi damardan girer.Bütün güzel şiirler okunmaya değer.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.