-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » İslami Tatil


Son on yıldır gündemimize Turizm Sektöründe Alternatif Tatil ,  İslami tatil , Muhafazakar Tatil veya Tesettür Otel  olarak bir kavram yerleşti. Kadın ve erkekler için ayrı havuzları olan ve alkollü içki servisi yapmayan bu oteller İslami hassasiyetleri nedeniyle denizden uzak duran kesim için farklı bir tatil anlayışının kapılarını yavaş yavaş araladı. Alternatif Tatil deyince alkol servisi yapılmayan, kadın ve erkekler için ayrı havuzlarında gerekli mahremiyetin sağlandığı oteller anlaşılıyor. 

İslami Tatil


 Akropol Resort & SPA  Hotel ,  7 bin metrekare bir alana kurulu olan , 170  Oda sayısıyla hizmet veren ve 100 personeli ile her zaman  gelişime ve yeniliklere açık olan muhafazakar ailelerin hassasiyetlerine uygun tatil fırsatı sunan bu tesis olarak konumuyla da kolaylık sağlıyor. Alanya merkeze 6 km uzaklıkta ,  Gazipaşa havaalanına 35 km. Antalya Havalimanına 130 Km. uzaklıktadır. Denize olan uzaklıgı yurume mesafesinde 500 metre olmasına rağmen her saat başı ücretsiz servisiyle Akropol Resort & SPA plajına   götürme hizmeti sağlamaktadır. Otelin Ekonomik, Standart Ve Premiu olmak üzere 3 ayrı oda tipi bulunmaktadır.

Bay, Bayan ve çocuklar için ayrı bulunan havuzlar açık havuzlar ve kapalı havuzlar olmak üzere hizmet vermektedir. SPA merkezinde ise, hamam, sauna ve masaj kürleri, masaj odaları bulunmaktadır.

Akdeniz ve dünya mutfağından lezzetler sunulan restaurantlarında geniş menüsü ile her damak tadına hitap eden lezzetler bulabileceksiniz.


Akropol Hotel Genel Müdürü Ruhat Ülgen Cengiz, otellerine mütedeyyin ailelerin yanı sıra ayrı havuzlar ve alkolsüz servis olduğunu bilen herkesin geldiğini söylüyor. Cengiz, “Turizm literatüründe baktığınızda verilen hizmetler aynı, animasyonlar farklılaşıyor. Gelen misafirlerin beklentilerine göre bir aktivite hazırlıyoruz.” diyor. Cengiz tatil anlayışıyla ilgili de şunları söylüyor. “Biz tatil satıyoruz, inanç turizmi yapmıyoruz.  Fakat tatil konseptimizin en önemli ayrıcalığı muhafazakar ailelere hizmet sunan bir muhafazakar tatil oteliyiz. Otellerinde 5 vakit ezan okunduğunu anlatan Cengiz, ezandan önce tasavvuf müziği, sonra ilahi, sonra ezana geçtiklerini söylüyor. Otel hizmetlerinin misafirlerin hassasiyetlerine göre şekillendiğini  ifade eden Cengiz, “Herşeyi onların hassasiyetlerine göre tasarladık. Gelen misafirlerimize sunacağımız en önemli hizmetimiz güler yüzlü ve kaliteli bir hizmet sunmak. Oteller bulundukları konum ve fiziksel yapıları gereği rakiplere göre artı ve eksileri bulunabilir. Önemli olan gelen misafirin hassasiyet ölçülerine göre samimi, güler güzlü, hizmet vermektir. Akropol Resort & SPA ailesi olarak biz ekibimizle gelen misafirlerimize kaliteli hizmet vermekten gurur duyuyoruz ‘ dedi.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

4 yorum:

 1. bu otellerlerin son bir kaç yılda bu kadar çoğalmasının sebebi , direkt olarak ak partinin zenginleştirdiği kesime hitap ediyor olmalarıdır.

  YanıtlaSil
 2. Bence zararı yom, şahsen ilgilenmiyorum fakat Neticede Müslüman bir ülkeyiz Müslüman bir ülkenin muhafazakar otellere sahip olması kadar normal bir şey yok

  YanıtlaSil
 3. islami tatil kavramı çok itici bir terim turizmciler yatırımcılar bu tür tanımlamalardan uzak lütfen. hiç 'Hristiyani tatil' ya da budist tatil diye bir terim duydunuz mu? dinle tatilin ne ilgisi var? Buna bir isim konulacaksa illa 'alkolsüz tatil' deyin geçin tatil paketlerimizde alkol yoktur' denilmesi bile herkese yeterli

  YanıtlaSil
 4. tatili islami veya herhangi bir dine mensup insanlara göre kategoriye ayırmak yapılabilecek en büyük saçmalıktır. Çünkü insan görüşüne göre, düşüncesi ve dininin gerekliliklerine göre gittiği, ihtiyacı olan tatili yapar ve kendine uygun şekilde yapar. Bu şekilde kategorize etmek yanlıştır. Adam vardır piknikte et ile rakı içer, adam vardır et ile ayran içer. islami piknik diye ayran içeni ayrı bir kategoriye almak ne kadar saçma ise bu tatil de bana göre böyledir....

  YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.