-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » Hasar Ödemelerinde Doğru Hesaplama Yöntemleri


Trafik kazaları can kaybı olmadığı durumlarda maddi olarak telafi edilebilir kazalardır. Bunun için araçların trafik ve kasko poliçelerinin düzenlenmiş olması ve sürelerinin geçmemiş olması gerekmektedir. Poliçe koruması altında olan bir araç kaza yaptığında kaza tutanakları düzenlenerek ilgili sigorta şirketlerine iletilmektedir.                Söz konusu sigorta şirketleri eksper görevlendirerek ilgili araçların kontrolü için yetkili servise yönlendirmektedir. Söz konusu oto ekspertiz işleminin amacı araçtaki hasarın gerçekten tutanakta belirtilen şekilde olup olmadığının tespitidir. Bu tespit sonucunda sigorta şirketi aracın hasarının ödenip ödenmeyeceği konusunda karar vermektedir.

                Bu işlem oldukça teknik bilgi gerektiren bir işlem olduğundan alanında uzman İstanbul oto ekspertiz birimlerinin tercih edilmesi hem araç sahipleri hem de sigorta şirketleri açısından büyük önem taşımaktadır.


            Oto eksperleri bu alanda bütün bilgi birikimlerini kullanarak herhangi bir suistimali engelleyecek şekilde hareket etmeleri gerekmektedir. www.oroekspertest.com adresli eksper sitesinde gerek kaza yapmış olan araçlar için ve gerekse ikinci el satın alınan araçların etkin kontrolü için oto rapor hizmeti sunulmaktadır.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.