-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?


Saç kayıplarının gerçek anlamda belirginleştiği zamanlarda kişinin çok geç kalmadan bir saç nakli uzmanın danışması gerekiyor. Saç ekimi işlemlerinde geliştirilen son teknikler sayesinde artık uzman doktorlar bu konuda istediğiniz sonucu sizlere sunarken kesmeden ve ameliyatsız bir şekilde yapılabilmektedir. Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir ile ilgili olarak da yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?


FUT ve FUE olarak ikiye ayrılan SaçEkim Yöntemleri tekniklerinde saç kökü nakli sağlanır ve genel anestezi gerektirmeden işlemler yapılabilmektedir. İlk teknikte iki kulak arasında saç alınan yerde çizgi gibi bir iz kalır ve diğer teknikte ise arka kısımda saç alınan bölgede herhangi bir iz kalmaz. Doğru bir uzman doktora başvurduğunuzda herhangi bir yan etkiye maruz kalmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

FUT Tekniği – Klasik Şerit Uygulaması

Klasik saç ekim tedavisidir ve bu uygulamada ensenin biraz üst kısmından ve iki kulak arasından saçlı deriler oluşturulur ve şeritler halinde saçsız alanlara tek tek saç ekimi yapılır. Arka kısımdan saçlar alındıktan sonra da bu kısım dikilir ve 8-9 cm’lik bir iz kalabilir.

FUT tekniğinde tek seansta 5000 ile 6000 arasında saç teli ekilebilir. Bu rakam aslında tek seans için çok iyi bir rakamdır ve açıklık tamamen kapanabilir. Kafanın arkasından alınabilecek doku limitini belirleyen uzman doktorlar eşliğinde 6 ay ara ile 2 ya da 3 seans saç ekimi gerçekleştirilmektedir.

FUE Tekniği – Ameliyatsız Saç Ekimi

Saç Ekim Yöntemleri arasında günümüzde en çok tercih edilen uygulamadır. Ensenin biraz üzerinden yapılan işlemlerde 1 mm çaplı bir alet kullanılır. Bu bölgeden alınan her 1 mm çaplı doku içerisindeki saç sayısı 1,2 ya da 3 olabilir. Bu yöntemle 1000 ile 1500 arasında saç teli ekilebilmektedir. Ayrıca bu işlem 3 ile 4 gün arka arkaya uygulanabilmektedir.


Ayrıca saç ekimi için göğüs ve sırttaki kıl kökleri de kullanılabilmektedir. FUE tekniğinde yapılan bu işlemler ekildikleri kafa derisindeki diğer saçlarla aynı özellikte olabilmektedir. Yani göğüsten alınarak başa ekilen kıl kökleri normal saç olarak uzar.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.