-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » İnsan Beyni Kavanozda Yaşar mı?


Bir Beyin Kavanozda Kaç Gün Canlı Kalır?


Bilim insanlarının araştırmaları  devam ederken maymun, kedi ve köpeklerin beyinleri ile deneyler yaptılar. Kısa bir süreliğine kavanoza yerleştirilen hayvan beyinleri bir müddet canlı kalmayı başardı.  Bilim adamlarının en iyi sonuç veren deneyi hint domuzu ile olmuştur. Bir cam fanusta 24 saat boyunca hint domuzu beynini canlı tutmayı başarmıştır.

Araştırmalar devam ederken insan beyninin henüz ne kadar canlı kalabileceği hakkında kesin ve net bilgi bulunmamaktadır.FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.