-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Ayşegül Ünsal Kimdir?


Son günlerde Aşk ve Mavi dizisinde Hasibe karakteri ile gördüğümüz Ayşegül Ünsal kimdir? Ayşegül Ünsal 17 Ağustos 1973 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Annesi iletişim uzmanı babası ise mimar olan Ayşegül Ünsal ortaokul ve lise eğitimini Beşiktaş Kız Lisesinde tamamlamıştır. Oyunculuğa profesyonel olarak Yasemin Yalçın Tiyatrosu'nda " Beni Biraz Yönetir misin? " isimli oyunda oyunculuk, dansçılık ve yönetmen yardımcılığı yaparak başlamıştır.

Ortaokul ve lise eğitimini tamamlayan Ayşegül Ünsal İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk bölümünde 1992 yılında eğitim görmeye başlamıştır. 1996 yılında üniversiteden mezun olan ünlü oyuncu Ayşegül Ünsal, biryandan üniversite eğitimini alırken biryandan da kendini geliştirmek için farklı eğitimlerde almıştır. Bu eğitimlerden biriside 1994 yılında Hareket Meditasyonları ve Nefes Teknikleri alanında aldığı eğitimdir. Ayşegül Ünsal oyunculukla beraber "Beden ve Nefes Bütünlüğü" alanında çeşitli çalışmalar yapmıştır. Ayrıca uygulayıcısı olduğu bu tarz nefes tekniklerini de içinde barındıran’’ Nefes Farkındalığı’’ çalışmaları ile oldukça büyük ilgi toplamıştır. Ayşegül Ünsal’ın hayatı kısaca bu şekildedir.


Ayşegül Ünsal’ın rol aldığı en önemli filmlerden birisi Vali filmidir. Film 2009 senesinde oldukça büyük ilgi toplayan Köprü Dizisinin devamı şeklinde çekilmiştir. Vali filminde başrol olarak oynayan Erdal Beşikçioğlu’nun filmdeki adı ile Faruk Yazıcı’nın eşi olarak Melek Yazıcı karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Ayşegül Ünsal’ın son olarak izlenme rekorları kırarak dizinin yayınlandığı günde reyting sıralamasında birinci olduğu dizi ise Aşk ve Mavi dizisidir. Dizide kendine özgü konuşma tarzı ve hareketleri ile izleyenleri oldukça fazla güldürmektedir. Dizide başrol olan Mavinin annesi rolünü Hasibe ismi ile canlandırmaktadır. Ayşegül Ünsal kimdir? Sorunuza cevap vermeye çalıştık aşağıda ise detaylı olarak rol aldığı tiyatro oyunları, filmler ve dizileri inceleyebilirsiniz.

Ayşegül Ünsal Kimdir?


Yer Aldığı Tiyatro Oyunları :

1991- Beni Biraz Yönetir misin? : Yasemin Yalçın Tiyatrosu
 1994-2000 – Tekrar Çal Sam : Tiyatro Fora
 1994-2000 – Ölümsüzler : Tiyatro Fora
 1994-2000 – Klakson Borazanlar ve Bırtlar : Tiyatro Fora
 1994-2000 – Benim Küçük Yıldızım : Tiyatro Fora
 Don Juan'ın Gecesi : Oyun Atölyesi

Yer Aldığı Filmler ve Diziler:

2014 – Kiraz Mevsimi (Meral) (TV Dizisi)
 2014 – MordKommission İstanbul (TV Filmi)
 2014 – Göl Zamanı (Sinema Filmi)
 2009 – Maskeli Balo (TV Filmi)
 2008 – Vali (Melek Yazıcı) (Sinema Filmi)
 2006 – Sararan Sevdalar (TV Filmi)
 2006 -2007 – Köprü (Melek Yazıcı) (TV Dizisi)
 2006 – Ağgül (TV Filmi)
 2003 – Gelin (Zehra) (TV Dizisi)
 2002 – 2004 – Kuzenlerim (Çiğdem) (TV Dizisi)
 2001 – Babam ve Biz (Duygu 2001) (TV Dizisi)
 1998 – Sibel (TV Dizisi)
 1997 – 2001 – Baba Evi (Safiye) (TV Dizisi)
 1996 – Sonradan Görmeler
 1994 -Zamanda Yolculuk
 1993 – Yaz Evi
 1993 – Süper Baba (Emel) (TV Dizisi)
 2017 _ Aşk ve mavi (hasibe) (TV DİZİSİ)

Yazar: byaslan

Yazar genel olarak biyografi üzerine yazılar yazmaktadır.  Genellikle ünlüler ve dizi oyuncularını konu almaktadır. 

Kaynak : Dizi Gündem


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum:

  1. aşk ve mavi dizisindeki ayşegül ünsal performansını çok beğenmedim. belki de diziyi beğenmediğimdendir.

    YanıtlayınSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.