-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Dünyamızın Kızılötesi Görüntüleri


NASA'nın görüntülemiş olduğu meteoroloji uydularından gelen görüntüler ile kızılötesi ışınlar ile hızlandırılmış görüntüler çekildi.

Dünya'yı 2 değişik bölümden inceleyen  GOES-13 ve GOES-15 uydularına ait görseller , dünyamızın  kızılötesi ışınlar altındaki görüntüleri ortaya çıkarmak için bu araçlar kullanışmıştır.  Victoria Üniversitesi öğrencisi James Tyrwhitt-Drake, 30 Kasım 2014 ile 26 Ocak 2015 tarihleri arasında çekilmiş olan bu  görüntüleri hızlı video biçimine getirdiler.

Bu görüntüler ise kızılötesi ışınlar ile elde edilmiştir, Gezegenimizin heran hareket durumundaki bulutları ve su buharının karmaşasını bizlere sergiliyor. . Gezegenin  yüzeyinde daha aydınlık görülen kısımlar, uzaya daha fazla kızılötesi ışının saçıldığı bölgeleri temsil etmektedir.

Videodaki her saniye, Dünya zamanına göre geçen 21 saate denk gelmektedir.

Not: Bu video "Al Jazeera Turk" isimli youtube kanalından alınmıştır. "Eğer Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir fragman yahut herhangi bir video varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, fragman sitemizden 3 iş günü içerisinde kaldırılacaktır." İletişime geçmek için sitemizde yer alan iletişim bölümünden direk olarak mail gönderebilir veya iletisim@ibrahimfirat.net mail adresine E - posta atabilirsiniz.
FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

2 yorum:

  1. şu görüntülere rağmen düz dünyacı grupları ortada geziyor ya başka bir şey demiyorum

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. aynısını ben yazıcaktım :D bu tarz görüntüleri ve videoları gördüğüm zaman aklıma direk bu video geliyor https://www.youtube.com/watch?v=hv3YA3V59xg

      Sil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.