-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » İlginç 5 Bilgi


Kısa ve öz olan 5 ilginç bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

İlginç 5 Bilgi


1. Ahtapot: Farklı bir deniz canlısı olan ahtapot duygularıyla kendini belli eden bir varlıktır. Beyaz renkte olduğu zaman korkmuş olduğunu gösterir.  Kırmızı renkte olan ahtapot ise sakin olduğunun göstergesidir.

2.  Ampul: Yüz yıllardan beri var olan ışık kaynağı ampuller genel olarak çok uzun süreli yanmazlar ancak dünyadaki en uzun süreli yanan ampul, California’ da bulunmaktadır. Bu ampul 1901 ‘den bu yana yanmaya devam etmektedir.

3. Yer kabuğu: Dünya katmanlarla doludur. Dünyanın en ince katmanı ise yer kabuğudur.

4.  Güneş: Canlılar için ve dünya için en önemli ışık kaynağı olan güneşin ortlama 7 milyar ömrü vardır.

5. Motorlu araçlar:  Teknoloji ile uzun yıllardan beri motorlu araçların sayısı artmaktadır. Bunun neticesinde ise  her dakika 2 insan yaşamını yitirmektedir.Bir önceki En5 konumuz "Tesadüfen Bulunan Garip Olaylar"


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

3 yorum:

 1. 115 yıldır yanan ampül ile ilgili geçenlerde barış beyden bir video izlemiştim. o ampülü zamanında almak vardı :))

  YanıtlayınSil
 2. Berkay Yılmaz30 Nisan 2018 06:30

  Her iki dakikada bir insanın trafik kazasında hayatını kaybetmesi gerçekten çok etkiliyor beni. İnsanların çoğu trafik kazasında hayatını kaybediyor. Bu yüzden dolayı otomobil kullanma ve trafiğe çıkma konusunda çok tedirginim.

  YanıtlayınSil
 3. Vay be ahtapotlar beyaz da oluyormuş. Benim tek bildiğim mavi renk oluyorlar o da cüneyt arkın sağ olsun :D

  YanıtlayınSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.