-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » iptv nedir?


Dünyada şu an 100 milyon geniş bant internet kullanıcısı olduğunu söylemek bile aslında bu teknolojinin sahip olduğu gelişim potansiyelini anlatmaya yetiyor.

Halen 2.5 milyon olan iptv abone sayısının 2010 yılında 10 kat artarak 25.9 milyon aboneye ulaşacağı öngörülüyor.

İlerleyen süreçte de abone sayısında eksponansiyel bir artış bekleniyor.
Bütün bu yeniliklerle IPTV tüketiciye sağladığı faydanın yanı sıra, içerik sağlayıcıya ve devlete de birçok fayda sağlayacaktır .

Kayıt dışı ile mücadele ve korsan yayınlara karşı mücadelede IPTV, dijital ortamda isteğe bağlı içerik satınalma hizmeti ve bu hizmetin maliyetve fiyatlama açısından çok uygun koşullarda olması sebebi ile büyük destek sağlayacaktır. Diğer bir önemli konu ise reyting sistemidir. Bu sistemde izlenen TV yayınları ve içeriklerin belirlenmesinde kullanılan ölçümleme işlemi dar bir kesimle yapılmakta ve doğru ve kesin sonuçlara ulaşmayı engellemektedir. IPTV ile çok daha geniş kitlelerin çok daha hassas ölçümlerle ngi saatlerde hangi içeriği izlediği,coğrafi dağılım, sosyo ekonomik durumlar hakkında doğru ve kesin bilgiler elde edilebilecektir


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.