-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » Piyanist Filmi (2002)


Piyanist - The Pianist Filmi


Vizyon Tarihi: 28 Şubat 2003
Yapımı : 2002 - İngiltere , Fransa , Almanya , Polonya
Tür : Biyografi , Dram , Savaş
Süre: 150 Dakika.
IMDb: 8.5
Yönetmen : Roman Polanski
Oyuncular : Adrien Brody , Thomas Kretschmann , Roman Polanski , Emilia Fox , Ed Stoppard
Seslendirenler : Yekta Kopan
Senaryo : Ronald Harwood
Yapımcı : Roman Polanski , Alain Sarde


Piyanist Filminin özeti:


Wladyslaw Szpilman, evet yeni bir savaşa hazırlanın ve büyük bir savaş artık patlak verecek..... Daha henüz 27 yaşlarına yeni girmiş  ve Polonya'nın en iyi ve gelecek vadeden piyanistelerindendir. Luftwaffe'de radyo istasyonu basılıp ve füzelerle yerle bir edildiğinde  Chopin'in C minor Nocturne'nü çalışmaktaydı. Bütün Yahudiler gibi o ve ailesi de  yuvalarından kovulacak ve darp edilecektir.  Bunun neticesinde çok gösterişli hayatının aksine varoş kesimlerde hayatını  sürdürmeye devam edecektir.. Oldukça kabiliyetli olan genç cocul yeni hayatında karaborsacıların ve işbirlikçilerin gününü gün ettiği pis  barlarda ekmek parasını kazanmaya başlar ve buralarda çalışarak geçimini sağlar. .İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden hayatını kurtarmıştır


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.