-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » Kazablanka Filmi - Casablanca (1942)


Kazablanka ( Casablanca ) Filmi


Vizyon Tarihi: 23 Ocak 1943
Yapımı :1942 - ABD
IMDb: 8.6
Tür : Dram , Romantik , Savaş
Süre: 102 Dak.
Yönetmen : Michael Curtiz
Oyuncular : Humphrey Bogart , Ingrid Bergman , Peter Lorre , Dooley Wilson , Claude Rains
Senaryo : Philip G. Epstein , Julius J. Epstein
Yapımcı : Hal B. Wallis , Jack L. WarnerKazablanka ( Casablanca ) Filminin özeti:


IMDb 250 sıralamasında 28. sıradadır ve 10 üzerinden 8.6'lık puana sahiptir. 2. dünya savaşı sırasında  oldukça etkili  direnişli grubun  reisi Victor Lazlow Alman konsantrsayonu kampından bir şekilde kaçar. ve sonucunda Casablanca'ya yerleşir. .Tek amacı vardır grubun liderinin  Lizbon'a oradanda ABD'ye iltica etmektir.Ancak bütün istedikleri umuduna bağlıdır. Tesadüfen Casablanca'nın en ünlü  gece kulübünün işleetmecisi  Rick'e bağlamıştır. Kaçmak için gerekli evraklara sahip tek insandır Rick. Diğer  yandan Ricky'in Victor'un öldürülmesi için ve yakalanması için gerekli nedenleri mevcuttur. Victor'un eşi  Ilsa Ricky bir zamanında terk edilen ve kalbinde uzun zamanlar yaşatan kişidir....


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.