-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » Rüzgar Yükseliyor Filmi - Kaze tachinu


Rüzgar Yükseliyor - Kaze tachinu Filmi


Vizyon Tarihi: 14 Mart 2014
Yapımı :2013 - Japonya
Tür : Animasyon , Biyografi , Dram
Süre: 126 Dak.
Yönetmen : Hayao Miyazaki
Oyuncular : -
Seslendirenler : Mirai Shida , Hidetoshi Nishijima , Miori Takimoto , Keiko Takeshita , Morio Kazama
Senaryo : Hayao Miyazaki , Tatsuo Hori
Yapımcı : Toshio Suzuki
Diğer Adı : The Wind RisesRüzgar Yükseliyor Filminin özeti:


Animasyon ustası Hayao Miyazaki den yep yeni bir animasyon filmi. Hemen hemen her yaştan herkesin bile izleyebileceği türden anime filmlerin lider yönetmeni Hayao Miyazaki'den muhteşem bir sinema yapıtı. 14 Mart 2014 tarihinde ülkemizde vizyona girmiş filmi iF ailesi olarak tavsiye ederiz.

2. Dünya Savaşı'nda Japon imparatır Ordusu kişilerince kullanılan ve Pearl Harbor baskını da aralarında bulunmak üzere birçok savaşlarda  ün yapmış  Mitsubishi A6M Zero savaş makinasını yapmıştır.. Film Horikoshi'nin küçüklüğünde ki gökyüzüne olan aşkından itibaren başlayarak üniversiteye gidip mühendislik öğrenimini tamamladığı ve kariyenin konusunu anlatmaktadır.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.