-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Torpido Kaplamanın Faydaları


Torpido Kaplamanın Faydaları  Neledir?


Araba satın alırken genellikle motor gücü, hız limiti ve kapasitesi gibi noktalara önem verildiği gibi, arabanın dış ve iç görünüşüne de dikkat edilir. Çünkü sadece özelliklerine bakarak beğendiğiniz arabayı estetik açıdan beğenmediğinizde keyifli bir sürüş deneyimi yaşamayacağınız ortadadır. Yani arabanın kapasitesi kadar, dış ve iç görünüşünün de büyük önemi vardır. Özellikle arabası ile uğraşmayı seven insanların çok daha dikkat ettiği bu estetik özellikler, arabanın beğenilip alınması ile birlikte yerini çeşitli değişimlere bırakır. Bu değişimlerin en çok rastlananı ise araç torpido kaplama durumudur. Çünkü torpido kaplama ile arabayı olduğundan daha klas bir havaya sokmak mümkündür. Ayrıca orijinal kaplamanın zarar görmemesi için de araç kaplama yaptırmanın bir zevkten çok, arabanın satılmak istendiğinde satıcıya fayda sağlayan bir değişim olduğu kabul edilmektedir.

Günümüzde her marka araca dilenen kaplama yapılabilmektedir. Bu noktada özellikle maun kaplama yaptırılan araçların daha şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü maun kaplama yapılan araçların torpidoları yıllarda ilk günkü gibi korunabilmekte ve maun kaplamanın yapısı sayesinde torpido çizilip yıpranmamaktadır. Maun kaplamadan farklı olarak tercih edilen bir diğer yöntem ise deri torpido kaplama yöntemidir. Maun kaplama yöntemine göre daha pahalı olan deri kaplama, fiyatı nedeniyle araç sürücüleri tarafından daha az tercih edilmektedir. Kaplama yapılan malzemenin kalitesi ile orantılı olarak değişen bu durum, elbette kişilerin daha uygun fiyatlı yöntemlere yönelmesine neden olmaktadır.

Her sürücünün illa ki araç torpido kaplama yapacak diye bir kural yoktur. Ancak torpido kaplama kullanıldığı zamanlarda torpidonun zarar görmediği, çizilip yıpranmadığı da bir gerçektir. Gene de torpidosunu kaplatmak istemeyenlerin belirli aralıklarla torpido parlatıcı kullanmasını ve böylece torpidonun bakımını yaparak torpidonun ilk günkü gibi kalmasını sağlamalarını öneriyoruz. Bunun için çeşitli araba bakım bayiliklerinden veya internet sitelerinden torpido kaplama setleri satın alabilirsiniz. Bu setlerin uygulanmasını da torpido kaplama video izleyerek öğrenebilir ve uygulamada herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.