-->

Sponsor Alanı

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

ads
» » » » Google'ın Sunucularını Soğutması

ads
ads

Google'ın Sunucularını Soğutması  Hakkında


Bu yazımızda herkesin en çok kullandığı arama motoru Google'dan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi  dünyanın en büyük arama motoru ve milyarca kullanıcısı olan Google'ın sunucuları devasa büyüklüktedir. Peki bu sunucuları nasıl soğutuyor. Birçok kişi bunu merak etmiştir biz kısaca bunlardan bahseceğiz:

Google'ın Sunucularını SoğutmasıGoogle’ın veri depolama yerlerine  bütün varolan  aslen  hava koridorlarına kısımlara ayrılmış  olarak kullanılmaktadır. Yükseltilmiş bir taban mevcut bulunmasına karşılık buradaki dekordan aşağıdan yukarıya doğru orantılı olarak  hava akımını tedarik edecdek  delikli bir yapı olmadığıdır . Bunun nedeni ise tüm bu  soğutma işlemi sunucu kabinlerinin arka ksımlarında varolan sıcak hava yolları tarafından sağlanmaktadır. Bu  koridorların tavanlarını içinden  sıcaklığı azaltılmış ve su geçen soğutma ızgaraları yer kaplamaktadır. Bunun yanı sıra  binada bulunmakta olan  soğutma kuleleri ile soğutma mekanizmaları  arasında su transferini sağlayan güçlü bir çelik ile  mühendislerce yapılmış olan  geniş ve esnek borular da bu haya yollarından geçerek soğutma işlemleri gerçekleşmektedir

ads

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.